Tato černá komedie ze současnosti, která vznikla na motivy skandální prvotiny spisovatele Jaroslava Havlíčka, vypovídá o partičce mladých recesistů. Ti zahání nudu svých maloměstských životů tím, že na sebe vymýšlí šílené kanadské žertíky. „Život je tak trapný, Bože, jak uprdnutí do soulože,“ vysvětlují, proč se do těchto dobrodružství pouštějí.

Jednoho dne se však rozhodnou, že už mají dost vtípků, které se týkají pouze této party. Objektem jejich zájmu se stane sedm svérázných sester Kostkových. Hlavní hrdina příběhu Emil Škvor (Martin Mňahončák) se tak za vydatné pomoci kamarádů pustí do největšího žertu svého života – svést během jediného týdne všech sedm sester!

Každá z nich je přitom úplně jiná. Zatímco Slávka (hostující Markéta Stehlíková) trpí depresemi a touží skoncovat se životem, Milena (Martina Sikorová) je zase takřka posedlá pomocí potřebným. Božena (Romana Chvalová) chce najít tu správnou duchovní cestu, zatímco Tereza (Jindra Janoušková) zoufale shání práci.

Lída (Petra Janečková) je kleptomanka, která má slabost pro Slováky, Cilka (Kristina Jelínková) hotová chudinka s těžkým životním osudem a Zdena (hostující Michaela Doleželová) dokonce lesba!

Pozoruhodné panoptikum dokresluje maminka v neodolatelném podání Zdeny Bittlové a trojice Škvorových kamarádů – Hrabě (hostující Jan Grundman), Doktor (Radek Žák) a Macho (hostující Jan Konečný).

Tato hra je skvělou příležitostí nejen pro herečky, ale i pro mladé herce. Ti svou šanci dokázali chytit za pačesy a podávají velmi dobré výkony.

Zajímavé obrazy z Pardubic a okolí

Režisér Martin Glaser, jenž je společně s dramaturgyní Olgou Šubrtovou také spoluautorem scénáře, inscenaci ozvláštnil zajímavými projekcemi z Pardubic.

Představení si zřejmě získá sympatie především mladšího publika. I starší generace by však mohla ocenit sílu tohoto příběhu, který skrz smích ukazuje, jak nebezpečné mohou být některé experimenty s živými bytostmi…

Související články:

Kam až může dojít manipulace s lidmi?

Erotická groteska v divadle: Plod čirého zoufalství