Do soutěže se v 19 hodin v budově pardubického Městského divadla zapojí Figarova svatba.
„Crazy variace slavné francouzské komedie o jednom neobyčejném dni sluhy Figara, jeho milé Zuzanky, záletného hraběte Almavivy, jeho nešťastné paní, vdavekchtivé Marceliny a dalších. Jiskřivá hra lásky, plná nástrah, složitých plánů a jejich nečekaných vyústění," zvou organizátoři. V hlavních rolích se představí Pavlína Štorková, Vojtěch Dvořák či Jiří Zapletal.
Nutno podotknout, že režisérem inscenace je umělecký šéf Klicperova divadla David Drábek, který patří k nejzajímavějším tvůrcům současného českého divadla. Pardubičtí diváci již měli možnost se na festivalu seznámit s jeho osobitými kusy – muzikálem Ještěři a hororovým kabaretem Noc oživlých mrtvol.

Čtvrtek je bohatý i co se týče doprovodného programu. Dopoledne se na jevišti Městského divadla představí Naivní divadlo Liberec s inscenací Loutky hledají talent. Jedná se o marionetovou komedii, která si parodickou formou všímá aktuálního boomu talentových soutěží a reality show. Představení začínají v 9 a 10.30 hodin.

Pokud by snad někoho nelákala soutěžní Figarova svatba, je pro něj rovněž od 19 hodin připraven program i na Malé scéně ve dvoře. Tam dnes zavítá liberecké Divadlo F. X. Šaldy s komedií o třech fotbalových rozhodčích, která je nazvaná Šťovík, pečené brambory. S úspěchem ji uvádělo například i pražské Dejvické divadlo.