Město perníku čeká už dnes večer jeden z vrcholů společenské sezony – Reprezentační ples města Pardubice. Již tradičně bude vonět secesí, neboť se koná opět v prostorách Východočeského divadla Pardubice.

Ne náhodou se mu mezi domácími říká ples v opeře. Letos bude ale ještě o něco slavnostnější, než v minulých letech. Nebude se na něm totiž pouze tančit, ale během večera předá primátor Pardubic Martin Charvát, před zraky řady pardubických patriotů, laureátům ocenění města.

Vhodná příležitost

„Přemýšleli jsme, jakou významnou událost pro udělování ocenění města zvolit. Neumím si představit vhodnější příležitost, než reprezentační ples města. Vždyť velká reprezentativní akce města a ocenění těch, kteří pro ně nemálo udělali, k sobě bezpochyby patří. Věřím, že i laureáti budou vnímat pozitivně atmosféru slavnostního večera," řekl primátor.

Čestnými občany města Pardubice se tak dnes úderem 22. hodiny stanou architekt Miroslav Řepa a in memoriam stavitel železnice Jan Perner. Medaile města obdrží vysokoškolský profesor Arnošt Pellant, ředitel Východočeského divadla Petr Dohnal, emeritní ředitel pivovaru Ludvík Šťastný a kronikář Zdeněk Veselík.

Zelenková, Retková

Ples města začne v 19 hodin šálovým tancem, ale bavit se budou návštěvníci až do brzkého rána. Hlavními hvězdami večera budou populární zpěvačka Jitka Zelenková, kapela Pirate Swing Band s Jiřím Ševčíkem, ale jistě také akrobatické duo DaeMen.

Průvodkyní večerem bude Marie Retková. Tanečníci se mohou těšit jak na swing, latinu či rock, tak na vystoupení skupiny Jam & Bazar. Ti, kteří se raději dívají, pak jistě ocení barmanskou show provázenou světelnými efekty.

Divadlo se v plesový sál promění vždy jen na dva dny v roce, kdy se tam konají Divadelní bál a právě městský ples. Těmto společenským událostem předcházejí velké přípravy, divadlo se totiž musí zgruntu změnit.

„Secesní prostor hlediště se proměnil v plesový sál, prkna, která znamenají svět, se pokryla baletizolem, aby se na nich skvěle tančilo, a šatny ve foyer nahradily nazdobené stoly," popsal změny mluvčí divadla Radek Smetana.