Návštěvníci poskytli přibližně 3500 korun. Zájemci mohou stále přispět přes mobilní aplikaci, která divákům umožňuje objednat si nápoje a jídlo přímo na místo, bez čekání ve frontě. „Do existující aplikace jsme jednoduše přidali položku s názvem Příspěvek na plátno. K založení sbírky nás vyzvali přímo fanoušci na našem Facebooku, věříme tedy, že ještě budou přispívat. Nové plátno stálo přibližně padesát tisíc korun,“ konstatoval provozovatel letního kina Jan Motyčka.

Ilustrační foto.
Kino: Zažaloval rodiče, že mu dali život

Původní plátno, které poslední červencový víkend poničila bouřka, je v opravě. Podle Motyčky už ale pravděpodobně nikdy nebude splňovat parametry pro Pardubické letní kino Pernštejn.

Problémy kina

„Plátno by se možná při bouřce neroztrhlo, kdybychom měli na jeho instalaci více času,“ upozornil Motyčka na problémy, kterým museli organizátoři na začátku prázdnin čelit. Původně měl totiž vzniknout nový, stálý areál letního kina. Z projektu ale nakonec sešlo.

„O budování nového areálu jsme s příslušnými odbory jednali od listopadu loňského roku a vše bylo perfektně připravené. Bohužel až těsně před startem promítání jsme se dozvěděli, že na pozemku nesmíme postavit nic nastálo,“ vysvětlila prezidentka letního kina Hana Tomanová.   (tom)

Ilustrační foto
Letní kino opět čelí problémům