Pardubický zámek a Pernštýnské náměstí se dnes přenese do jiné doby. Prostory zaplní kejklíři, dobové ukázky výrobků lidových řemeslníků, perníky, stánky s keramikou, výrobky ze dřeva, kůže, proutí, aranžmá květin.
Nejednoho poutníka nejen v případě chmurného počasí jistě zahřeje medový nápoj či zasytí staročeské pochutiny.
Folklorní soubory vystoupí v půlhodinových blocích hned na třech pódiích – u Evropského spolkového domu, u morového sloupu a na malém nádvoří pardubického zámku. V atriu radnice se uskuteční komorní pořad Muzikantské dostaveníčko, na prvním nádvoří zámku zaujme doprovodný historický program, který zúčastněné přenese do období renesance.

Folkové skupiny i středověká krčma

Pro milovníky folku je připraven program  v prostorách Příhrádku, kde vystoupí folkové skupiny Kantoři a pardubická formace Trdlo, která se rozhodla hrát lidovou hudbu trochu jinak než klasické folklorní soubory.
Skupina Trdlo má vlastní osobitý styl, který zahrnuje nejen prvky folku, ale také jazzu a vážné hudby.

Historický trolejbus sveze ulicemi města

Jako každý rok se před půlnocí rozezpívá Zelená brána. O půlnoci se přesune zpívání do atria radnice, kde zazní písně na dobrou noc.
Další atrakcí, kterou bude možné při Pernštýnské noci využít, je jízda historickým trolejbusem. Ten bude jezdit pardubickými ulicemi ve večerních hodinách ze zastávky Polabiny, Sluneční směrem na Dubinu, sever a zpět (podrobný jízdní řád naleznete v Turistickém informačním centru Pardubice).

Zítra se celý program přehlídky přesune do Hradce Králové. S festivalem se rozloučíme v neděli devátého června na nádvoří zámku v Pardubicích, kde se uskuteční  od 14 hodin tradiční Rozmlouvání na zámku.

Program folklorního festivalu
PÓDIUM U RADNICE
19.30 – 24.00/Holoubek a Radost, Soláň, Pramínek, Rozsutec, Lipka, Dupák, Mladina, Formani, Český lidový soubor

PÓDIUM U SPOLKOVÉHO DOMU
19.30 – 24.00/Marcipánek a Perníček, Formani, Baldrián, Kohoutek, Radost, Pramínek, Lipka, Dupák

NA PŘÍHRÁDKU
20.30 – 21.30/Skupina Trdlo
21.30 – 22.30/Skupina Kantoři
ATRIUM RADNICE
21.00 – 22.00/Muziky souborů

VNĚJŠÍ NÁDVOŘÍ ZÁMKU
20.00 – 22.30/Hudba, tanec, kejklíři

VNITŘNÍ NÁDVOŘÍ ZÁMKU
22.30 – 23.30/Soláň, Rozsutec

ZPÍVAJÍCÍ ZELENÁ BRÁNA
23.30 – 24.00/Lipka

PŮLNOČNÍ ATRIUM
23.55 hodin

Markéta Markovicsová