Jeho provozovatel Jan Motyčka totiž za ta léta dokázal něco, o co jsme se my, politici, snažili několik let – oživit naprosto pusté místo Tyršových sadů a dokázat, že sady mohou být nejen chloubou města ve smyslu klidného místa pro procházky matek s dětmi, starších občanů či běhajících sportovců, ale i kulturním místem, které při promítání filmů navštěvují stovky diváků.

Ano, takto přesně si představuji život v tomto místě. Je pravdou, že si občas někteří občané bydlící kolem stěžují na hluk, je pravdou, že občas „zlobí“ někteří bezdomovci, je pravdou, že občas dělají nepořádek mladí, ale tento dobrý počin, podle mého názoru, všechna negativa vysoce předčí. Takže namísto abychom my, politici, hledali možnost, jak v rámci rekonstrukce sadů hledat místo pro letní kino, tak ho radši zakážeme. To není dobré!

Komunální politik má být pro občany města jeho prodlouženou rukou a snažit se zájmy většiny v mezích možností prosazovat a ne se stavět proti. Myslím si, že letní kino si svoje místo za ta léta našlo a v Tyršových sadech by mělo zůstat. Pane Motyčko, jsem vaším velkým příznivcem a pokud budu ještě mít možnost v zastupitelstvu města pracovat, budu se snažit letní kino ve stávajícím místě podporovat.

Jaroslav Kňava, člen
Zastupitelstva města Pardubic
a starosta pátého městského obvodu