Východočeské divadlo chystá nečekanou premiéru. I o letních prázdninách se totiž otevřou dveře pardubického stánku Thálie.
Východočeské divadlo uvítá událost, jakou ještě nezažilo. Opravdovou svatbu přímo na jevišti. „Ano" své partnerce dnes řekne reportér televize Nova Martin Vencl.

Martine, jak se bude svatba konat, co se bude v divadle dít?
V divadle se uskuteční pouze obřad, hostina se koná  na jiném místě. Hosté se budou scházet na  půl třetí před divadlem, ve 14:30 hodin pak já i nevěsta „naběhneme" na pódium  a paní primátorka se nás začne ptát na takové ty věci, jestli jsme se dobře rozmysleli, jestli navzájem známe svůj zdravotní stav a jestli se opravdu chceme vzít. Na což my oba, alespoň doufám,  odpovíme ano.

Kdy se zrodil nápad udělat svatbu v divadle?
S nevěstou máme oba spoustu kamarádů, do toho příbuzní, mně přijede i část rodiny ze Slovenska, a tak dále, takže když jsme přemýšleli nad místem, kde by se dal obřad uspořádat, hledali jsme spíš větší prostory. Nechtěli jsme, aby museli lidé stát nebo se dokonce mačkat.

Kapacita ale asi nebude jediným důvodem, proč právě Východočeské divadlo, že?
Určitě ne! To je v pořadí asi třetí důvod. Ten hlavní je, že já jsem v pardubickém divadle hrál už jako malé dítě několik rolí. Zamiloval jsem si to prostředí, znám se s některými herci i zaměstnanci divadla odmalička, a když mám možnost říct něco o divadle, mohu jen to nejlepší. Druhým důvodem je pak moje maminka, která v divadle pracuje jako vrátná už více než deset let. Chtěl jsem udělat radost také jí a překvapit ji.

Tím, že jste teď prozradil vaše plány, nezkazíte překvapení?
To už je dávno propálené! (smích) Říkali jsme si, že to udržíme alespoň do svatebních oznámení, že si to maminka přečte. Jenže bylo těžké to v divadle zařizovat a zároveň hlídat, aby se to k ní nedoneslo. Znáte to, vrátná je druhý nejdůležitější post v instituci hned po řediteli, takže musí o všem vědět. Nakonec jsme to prozradili asi měsíc a půl před svatbou. Měla radost, i když ze šoku prvních deset minut mlčela, což je u ní hodně nezvyklé.

Bylo složité domluvit se s divadlem?
Složité, těžko říct. Objednal jsem se k panu řediteli, řekl mu svou představu a on odpověděl, že bych si musel divadlo pronajmout. Tak jsem reagoval dobrá, pronajmu si ho. Za to být prvním, kdo se tady bude takhle brát, mi to stojí.

Počkejte, nějaké svatby už se ale v divadle konaly, je to tak?
Ano, jestli se nepletu, tak dvě, ve foyer divadla. Já jsem ale strašně moc toužil po tom mít obřad přímo na jevišti. Divadlo kvůli tomu bude muset nahnat do práce několik lidí, za což se jim tímto omlouvám. Na druhou stranu doufám, že i oni by si mohli tuhle výjimečnou událost užít.

Dorazí jen pozvaní hosté nebo mohou přijít i cizí lidé?
Vzhledem k tomu, že obřad bude na jevišti, hosté budou sedět v hledišti, tedy pouze v přízemí. Nevím přesně, jaká je kapacita, ale odhaduji to na dvě stovky sedadel. Tolik hostů neplánujeme mít, takže pokud bude mít kdokoliv chuť, ať se klidně přijde podívat. Nic horšího se nemůže stát, než že se budeme trochu mačkat a někteří budou muset stát, jak jsem o tom mluvil v úvodu.

V divadle se za představení vybírá vstupné, chystáte něco takového také vy?
(smích) To jste mě pobavil. Vidíte, to mě ani nenapadlo. Možná to je dobrý nápad, jak sehnat peníze na svatební cestu. Ne, vybírat vstupné neplánujeme, takže  jestli bude mít někdo chuť přijít se podívat, ať klidně dorazí.