Na pomyslný herecký trůn v kategorii hereček se už podvanácté ve své kariéře usadila Petra Janečková, která si největší obdiv získala v roli Lilli Vanessi v muzikálu Kiss me, Kate. Na druhé místo diváci vynesli Martinu Sikorovou, jež v minulých letech anketě už také třikrát kralovala, a bronzový stupínek patří Janě Ondruškové, která se do top trojice zařadila podruhé.

Nejoblíbenějším pardubickým hercem roku 2018 se stal Milan Němec, jenž nejvíce hlasů obdržel za roli Nicka v inscenaci Z postele do postele, velmi často však na hlasovacích lístcích stálo: Za všechny role. Na druhou pozici se po předchozích deseti vítězstvích v řadě posunul Ladislav Špiner a třetí příčku divácké oblíbenosti obsadil Petr Borovec, který se mezi oceněnými objevuje celkem pravidelně.

Absolutním vítězem ankety, jenž získal nejvyšší počet diváckých hlasů v roce 2018, se stal Milan Němec, kterého odměnila přímo Herecká asociace. "Pro Milana Němce je to velmi příjemné rozloučení s pardubickým angažmá, od nové sezóny totiž nastupuje zpět do souboru Městského divadla Brno," uvedl mluvčí divadla Radek Smetana.