V mimořádně zdařilé inscenaci Škola základ života, s níž brněnský ansámbl přijel na Grand Festival smíchu soutěžit o titul Komedie roku, měl totiž u publika jednoznačně největší sukces.

Řeč je o představiteli role básníka a estéta Daniela Boukala Milanu Němcovi, který ve Východočeském divadle strávil deset sezon. „Šlo o mé první divadelní angažmá. To se z paměti vymazat nedá. A zdejší publikum? Na to nedám dopustit. To jsou mí miláčci,“ konstatoval v Pardubicích velmi oblí〜bený herec, jenž se na východ Čech stále s železnou pravidelností vrací.

„Ve Východočeském divadle dohrávám v představení Donaha!, takže jsem ho ještě tak docela neopustil,“ usmíval se Milan Němec.
„Jsem moc rád, že jsem se mohl do Pardubic opět vrátit a navíc na Grand Festival smíchu,“ nechal se slyšet sympatický herec, který na této přehlídce ještě v barvách domácího souboru získal mimo jiné i Cenu za nejlepší mužský herecký výkon v roce 2004, a to za roli Jerryho alias Dafné v muzikálu Sugar.
A nutno podotknout, že po pondělním výkonu by Milan Němec ani letos nemusel být úplně bez šance, stejně jako celé brněnské představení…

„Tato inscenace je opravdu velmi dobře postavená a máme radost z toho, jak se líbí vlastně všude, kam s ní přijedeme. Pochopitelně mě potěšilo, že vzbudila takový ohlas i v Pardubicích. Kolegové z Brna si ze mě samozřejmě v dobrém utahovali, že jsem tu víc populární než na své domovské scéně a že mí kamarádi a rodinní příslušníci obsadili první řady. Možná trochu neskromně si ale troufám tvrdit, že kdybych do hlediště sezval všechny své přátele či známé, které jsem zde za deset let mého působení potkal, asi bych měl celé divadlo jen pro sebe,“ dodal Milan Němec, na němž bylo při závěrečné děkovačce znát i jisté dojetí.