Pardubické herce neuvidíte jen na jevišti Východočeského divadla, můžete je sledovat i v různých seriálech a filmech, zahlédnout v reklamách nebo slyšet v rozhlase. V posledním jmenovaném médiu sklízí úspěch Jiří Kalužný, který se na konci divadelní sezóny dostal mezi nominované ve XIII. ročníku ankety Neviditelný herec aneb O nejlepší herecký výkon na vlnách Českého rozhlasu.

V mužské kategorii jsou s Jiřím Kalužným nominovaní další vynikající herci, například Josef Somr, Oldřich Kaiser, Petr Kostka, Ivan Trojan či Viktor Preiss. Připomeňme si, že vloni se mezi nominované herečky zařadila i Dagmar Novotná.

Nominaci Jiří Kalužný získal za roli knihovníka Aleše Jordána v novele Jiřího Kratochvila Truchlivý Bůh, kterou uvedl Český rozhlas v režii Pavla Krejčího.

Neviditelný herec je anketa, kterou už třináctým rokem pořádá časopis Týdeník Rozhlas. Nominace na ceny získávají herečky a herci, kteří v uplynulé „divadelní sezóně“ ztvárnili role v rozhlasem nastudovaných inscenacích, četbách na pokračování a dalších pořadech. V průběhu prázdninových měsíců vybírají posluchači a čtenáři tři nejlepší výkony v mužské a ženské kategorii, hlasuje se jak korespondenčně (anketní lístky vycházejí do 18. září v Týdeníku Rozhlas), tak přes sms a internet. Vyhlášení vítězů se bude tradičně konat v přímém přenosu rozhlasového Toboganu na přelomu září a října.