„S pořadateli této akce jsem se setkala loni, když jsem dělala autoškolu v Přelouči. Ta se totiž specializuje i na kurzy, které umožní získat řidičský průkaz také zdravotně postiženým. Tehdy mě organizátoři oslovili s tím, jestli bych si někdy nechtěla zazpívat právě pro ně. Okamžitě jsem souhlasila. Mám k těmto lidem blízko – mimo jiné i proto, že studuji školu, která se touto problematikou zabývá," sdělila Leona Šenková.
„Je dobře, že se takové akce, jako je Duhové křídlo, konají. Na lidi, kterým osud tolik nepřál, by se nemělo zapomínat. Každý, kdo má nějakou tu korunu navíc, by měl podle mého názoru na takovéto bohulibé aktivity přispět," prohlásila mladá zpěvačka.

Větší motivace

„I díky této ceně mohou mít lidé větší motivaci zdravotně postiženým pomáhat. Pro oceněné to pak může být povzbuzení do další práce,"  nechala se slyšet Leona Šenková.
Ta bude už čtvrtým rokem bojovat v soutěži Český Slavík 2012 o co nejlepší umístění v kategorii Zpěvačka roku.
„V devatenácti letech nikdo nemůže chtít zázraky, abych byla třeba v první pětce. Každopádně budu ráda, když mě někdo, kdo fandí mému hlubokému hlasu, v této prestižní anketě podpoří. Loni jsem skončila na 34. z celkového počtu 90 zpěvaček, tak uvidíme, jestli mě i letos fanoušci pomohou," pokračovala východočeská patriotka.

Chce hlavně zpívat

„Nechci si hrát na hvězdu. Jde mi o to, abych mohla dál dělat, co mě baví, tedy zpívat," podotkla Leona Šenková.
Ta prý v současné době neví, co dříve. „Věnuji se intenzivně zpěvu, do toho opět studuji. Aspoň nemám nohy na stole a nenudím se," zakončila zpěvačka.

Aneta Vazačová