O „pohádkový“ příběh pardubické kapely Pirate Swing band, která právě dnes odlétá do švýcarského města Montreux, kde bude hlavní hvězdou oslav 40 let skupiny Queen a nedožitých 65. narozenin lídra této světoznámé formace Freddieho Mercuryho, projevila zájem už i americká televize CNN!
„Tuto informaci skutečně mohu potvrdit. Pomohla k tomu trochu i náhoda. V českých médiích si nás všiml člověk, který pobýval půl roku na stáži v CNN a doporučil nás Američanům jako zajímavý tip,“ řekl našemu Deníku zpěvák Pirate Swing bandu Jiří Ševčík, který je v současné době doslova v jednom kole.

Spousta rozhovorů

„Člověka to samozřejmě velmi těší, ale teď je toho opravdu strašně moc. Máme za sebou řadu rozhovorů a televizních natáčení, mimo jiné i pro pořady Primy Ano, šéfe! či Česko–Slovensko má talent. Do toho je nutné přičíst vystoupení po celé republice. A zároveň se musíme pečlivě připravovat na Montreux,“ vysvětlil Jiří Ševčík.

„Chceme, aby všechno, co děláme, bylo pokud možno co nejdokonalejší. To pochopitelně není zadarmo a stojí to i mnoho úsilí,“ poznamenal lídr Pirate Swing bandu.

„Například jsme pro organizátory akce navrhli oficiální trička, která se budou na oslavách skupiny Queen a Freddieho Mercuryho prodávat. Jde o Mercuryho dres s číslem 65 symbolizující věk, jehož by se zpěvák kapely Queen letos dožil. Nechybí na něm přirozeně ani logo naší kapely,“ vysvětlil frontman pardubických „Pirátů“.

Pojede i Slováček

„Rozhodli jsme se, že část výtěžku z prodeje věnujeme na konto Freddieho nadace, jejímž cílem je bojovat proti nemoci AIDS,“ dodal Ševčík.
Ten našemu listu potvrdil, že společně s ním a jeho kapelou do Švýcarska zamíří i česká jazzová a swingová legenda Felix Slováček, s jehož big bandem Pardubák Jiří Ševčík v minulosti poměrně často vystupoval jako sólista.

„Není vyloučeno, že se k nám jako doprovod přidají ještě další známá jména ze světa českého šouzbyznysu. Ostatně, letí s námi i dva televizní štáby,“ pravil frontman Pirate Swing bandu.

Ten by měl na oficiálních oslavách kapely Queen prezentovat zhruba hodinový program složený výhradně z původních swingových aranží hitů tohoto slavného seskupení, na což si mimochodem ještě nikdy nikdo netroufl. „My jsme ale piráti a jen tak něčeho se nezalekneme,“ prozradil s úsměvem na rtech Jiří Ševčík. „Držte nám v Montreux palce,“ prohlásil.

Tak hodně štěstí, chlapci…