Pardubický CineStar dnes bude patřit hercům a kamerám. Svou premiéru zde bude mít od sedmi hodin večer komedie Petra Šíchy a Patrika Ulricha s názvem Obchodníci.

Svět obchodu, lží
a manipulace

Snímek, který se točil převážně v Pardubickém kraji, humorně pojednává o podvodných praktikách  obchodníků. Ti se do svých lží stále více zamotávají, což ovlivňuje i jejich partnerské vztahy a osobní životy.  „Inspiroval jsem se hodně  na pardubických ulicích, kde je takových lidí spoustu. Zaujal mě hlavně způsob, jakým mají naučenou prodejní strategii, protože podobně se potom řídili i ve svém osobním životě. Jakoby měli všechno naučené z papíru," řekl  o svém filmu, který dostal podtitul prolhaná komedie, scenárista Patrik Ulrich.

Zejména Pardubice a Vysoké Mýto mohou lidé na promítacích plátnech kin dobře rozpoznat. „Lidé určitě poznají  známá místa z Pardubického kraje, která v celém příběhu hrají důležitou roli nejen obrazově, ale také literárně," zmínil scenárista Patrik Ulrich, který je rovněž pardubickým rodákem.

Objeví se i „podivný kouzelník" Richard

Diváci se mohou těšit na známá herecká jména, mezi které patří například Filip Tomsa, Kristýna Prekopová, Sandra Nováková, Arnošt Goldflam, Pavel Trávníček či Petr Hapka. Hlavní roli ztvárnil Richard Nedvěd, kterého mohou diváci znát jako „podivného kouzelníka" z televizní talentové show. „Na dnešní veřejnou premiéru zavítá kromě spousty herců také celý štáb," sdělila vedoucí výroby filmu Marie Schillerová.

Snímek Obchodníci si vzal pod svá křídla známý producent a režisér Tomáš Magnusek. Ten v Pardubicích před nedávnem rovněž natáčel snímek Modelky s.r.o. „Překvapilo mě, že tak mladý tvůrce, jakým Patrik Ulrich je, dokázal vše tak dobře zvládnout sám. Pardubice mají štěstí, že tu takové lidi mají," svěřil se  Deníku producent filmu Tomáš Magnusek.  (krt)