ORBITH

DJ Orbith patří ke špičce česko-slovenské taneční scény již od roku 1999. Postupně se z rave a techna, které hrál na začátku své kariéry, dostal až k hudebnímu stylu elektro. Je považován nejen za jednoho z nejlepších českých djů, ale také člověka, který představuje elektro českému publiku. Pro jeho sety je charakteristická hudební směsice techna a elektra a spontánní vystupování za mixem.

Své djské začátky si odbyl v brněnském klubu Fan Favorit, kde od roku 1996 začal pravidelně hrávat každou středu a pátek, a to až do roku 1998. Jeho popularita rychle rostla, Orbith se stal jedním z nejoblíbenějších djů v Brně a za krátkou dobu se začal objevovat na velkých akcích jako Orion Hall či Citadela. V roce 2000 získal nového manažera a netrvalo dlouho a Orbith se postupně dostal do Prahy a potažmo do celých Čech.

V roce 2001 Orbith získal titul Objev roku a o 2 roky později se stal vítězem v prestižní anketě Dance Awards. Od té doby pravidelně vystupuje po celé ČR, a to jak v klubech, tak na velkých akcích (např. Summer of Love, Electric Kingdom Czech, Cocoon clubbing world tour Czech) a kromě toho se postupně dostává i do zahraničí (Mayday Hungary, M25 Poland, Nemo club Belarus). Od roku 2003 se stal rezidentem akcí Elektra v pražské Roxy, ke které později přibyla i brněnská edice.

První krok k tvorbě vlastní hudby učinil v roce 2001 – na kompilaci Elektronik Basslines mu vyšel jeho první track „Fussganger“. O rok později vydal na českém labelu Licker „Fussganger rmx“ a následoval singl „No Money No Love“ v roce 2005 (sampler Summer of Love s Alter Ego, Elektrochemie LK, Richie Hawtin). Jeho zatím posledním producentským počinem je EP Phantom – deska, kterou společně s Michalem Poliakem vydává na labelu Qrime Records.

Orbithovo zaměření na djing ho vynáší do čelních pozic české taneční scény, nepřetržitě hraje po klubech a pracuje na nových deskách. O tomto činorodém umělci jistě v budoucnu ještě hodně uslyšíme…

Důležitá vystoupení:
2002 Summer of love
2003 Mayday Hungary, Summer of love
2003 Electric Kingdom Czech - Westbam, Hardy hard…
2004 Electric Kingdom Czech - Westbam, Hardy hard…
2004 Cocoon clubing world tour Czech with Sven Väth
2005 Summer of love with Alter Ego, Richie Hawtin, Elektrochemie LK…
2006 M 25 Poland, Nemo club Belorusia.

Kompilace:
2001 Progresive session vol. 01 mix for xmag
2002 Progresive session vol. 02 mix for xmag
2004 Progresive session vol. 03 mix for xmag

Diskografie:
2001 Dj Orbith – Fusganger / Bassline /
2002 Dj Orbith – Fusganger rmx / Licker /
2005 Dj Orbith – No many no love / sampler summer of love with Alter Ego, Ektrochemie LK, Richie Hawtin /
2006 Michal Poliak & Orbith – Phantom Ep / Prime

PROGRAM MUSIC CLUBU MADDOX DO KONCE ÚNORA 2008:


16. únor 2008 - VIDEOTOUR - DJ ORBITH
DJ Orbith patří ke špičce česko-slovenské taneční scény již od roku 1999. Na této akci jej máte možnost vidět a slyšet poprvé na Maddoxu!
Vstup: 70,-
DJs: Orbith, Honza Mayer, Lucky
23. únor 2008 - THE KAOS BOYS
DJs Uwa a Lucky Lucaso. Nerozlučná dvojice bavičů, promotérů, ale hlavně DJů, kteří při svém vystoupení kombinují klasický DJing s opravdovou show!
Vstup 70,-
DJs: Lucky Lucaso, Uwa, Honza Mayer, Lucky

(www.djorbith.com)