Tandem Tomáš Drechsler a Jan Motyčka se společně se svými spolupracovníky podílel na organizaci další akce z cyklu projektů Otevřené ministerstvo. A vedl si skvěle!
V reprezentativních prostorách Nostického paláce se tentokrát odehrálo slavnostní setkání s názvem Gloria Comenius! Gloria Musaealis! aneb Swingující Ámos. Bylo věnováno osobnosti Učitele národů. Návštěvníci měli možnost spatřit pozoruhodnou výstavu J.A.K. chtěl změnit svět a setkat se s letošními laureáty cen Gloria Musaealis, což je jakási obdoba Oskarů pro tuzemská muzea.

Skvělou atmosféru měl  koncert kapely Magnum Jazz Bigband, jehož výteční muzikanti dokázali příjemně naladit všechny přítomné a řadu z nich i roztančit. A to včetně ministryně kultury Anny Hanákové. „Ministerstvo kultury chce i letos pokračovat v úspěšném trendu, kdy prostřednictvím nejrůznějších akcí otevírá své sídlo na Maltézském náměstí lidem. Z neživé budovy, jíž vládnou úředníci, se tak díky všemožným koncertům, výstavám a představením stává živý veřejný prostor plný inspirace a umění," prohlásila ministryně kultury, která kvitovala i silné pardubické zastoupení.

Byla to milá akce

Kromě pořadatelů na akci nechyběla ani ředitelka Východočeského muzea Jitka Rychlíková či pardubický zastupitel Alexandr Krejčíř se svou ženou Janou.
„Byla to milá akce, v příjemném prostředí a s pozitivně naladěnými lidmi," shodli se manželé Krejčířovi.