Částečně improvizovaný večer nabídl divákům tři povídky, z nichž dvě už byli na jevišti Exilu v minulosti k vidění. Historická fraška Uctivá poklona, pane hrabě! vyprávěla o tom, jak se zástupce prostého lidu (Lukáš Udržal) vydal za svérázným hrabětem (Ladislav Marek) prosit o kus žvance. Přestože všehoschopný sluha (Tomáš Novotný) varuje zástupce lidu, aby se ani nepokoušel hraběte požádat o slyšení, vyslanec chudých a hladových na sluhovu radu nedbá a je odsouzen k popravě gilotinou. Jak to ale nakonec celé dopadne, se můžete dozvědět v Exilu už ve čtvrtek od devatenácti hodin, kdy je na programu první repríza Trilogie.

Její druhý díl nazvaný Ven s tím! je úryvkem z populární komedie Víš přece, že neslyším, když teče voda. Ředitel divadla (Tomáš Novotný) řeší se svérázným autorem (Ladislav Marek) choulostivý záměr uvést na jevišti nahého muže. Ředitel chce dokázat, že nenajdou herce, který by si takovou roli chtěl zahrát, ale v tom se na scéně zjeví nepříliš úspěšný umělec, jenž je pro roli ochoten udělat prakticky cokoliv (Lukáš Udržal).

Závěrečná detektivní komedie Podraz je nejnovější a možná i nejpovedenější z celé Trilogie. Publikum zavedla do prohnilých šedesátých let a prostředí temného Chicaga, kde nepříliš úspěšné detektivní očko (Lukáš Udržal) dostane od krásné, tajuplné dívky (pravidelný host Divadla Tří Kristýna Hypšová) zvláštní úkol – najít Boha. Při svém hledání se setká i s papežem (Ladislav Marek), z něhož se však vyklube „týpek“, který kouří a dokonce mluví sprostě!

Členové Divadla Tří v tomto „kusu“ potvrdili, že jim opravdu nic není svaté. Výkony jeho protagonistů byly jako tradičně velmi dobré. Jejich schopnost rozesmát publikum je skutečně obdivuhodná…