„Film se natáčel úplně celý v Pardubicích, od prvního do posledního záběru, v ulicích, domech, bytech, kavárnách, na závodišti a podobně,“ připomněl Lukáš Vedral z Bontonfilmu. Pro natáčení tvůrci potřebovali malé, hezké a útulné město, Pardubice pro ně prý byly jasnou volbou. „Mně se Pardubice hrozně líbí. Když mi produkce nabídla, že by to mohlo být tady, tak jsem po tom s nadšením skočil,“ přiznal režisér Karel Janák před středeční autogramiádou.

Diváci tak ve filmu poznají Pernštýnské náměstí, třídu Míru, park Na Špici, pardubický zámek nebo kavárnu Galerie Café, v níž se podle štábu velmi podstatně láme děj. Kamerám neuniklo ani dostihové závodiště, kde se natáčela scéna, v níž herci běží Malou pardubickou. „Točili jsme zrovna v den, kdy se závody skutečně běžely. My měli svoji kategorii herců a komparzu. Herci se marně snažili dostihnout komparz, protože přišli nějací rychlí běžci. Ale Kuba se držel,“ komentoval Janák výkon Jakuba Prachaře, který ztvárnil jednu z hlavních rolí.

„Jojo, prvních sto metrů. A v zadních pozicích,“ reagoval Prachař s tím, že ten den dorazil snad místní atletický oddíl. Komparzistů z Pardubic filmaři potřebovali asi 250.

Neměli problém se vstřícností lidí

Přestože v říjnu bylo naprosto běžné potkat v ulicích štáb, natáčení chod města nijak nepoznamenalo. Jelikož film mapuje současnost, nemuseli filmaři město nijak kosmeticky upravovat. „Občas se stalo, že jsme měli v záběru například obrovský červený nápis kebab, takže jsme se třeba domlouvali s majiteli, jestli by ho mohli zhasnout. Za celou dobu se nám nestalo, že bychom měli problém se vstřícností lidí,“ pochvaloval si vedoucí natáčení Denis Kučera.

Veškeré komplikace však natáčení neminuly. Filmaře potrápila scéna s fingovaným deštěm, který měl pršet na třídě Míru z rozprašovače umístěného na jedné z budov. „Vzhledem k tomu, že jsme stříkali přes troleje, tak jsme nejdříve asi tři dny s městem a technickými službami řešili, jestli je to vůbec reálné. Nechtěli jsme vypínat troleje, znamenalo by to velký zásah do města. Déšť ve filmu je daleko intenzivnější a teče z jednoho zdroje, mohlo by se tedy stát, že by se propojoval proudově. Nakonec se zjistilo, že voda se tam nepropojuje, takže jsme udělali v posledním patře domu speciální konstrukci, aby to bylo dostatečně vysoko nad trolejemi a stihlo se to rozprášit,“ doplnil Kučera.