Své pověsti v současné době nejlepšího českého orchestru dostálo těleso také na pardubickém pódiu. Publikum si doslova vychutnalo bravurní výkon orchestru i sympatického dirigenta v dílech Mozarta, Stravinského a Beethovena a odměnilo účinkující dlouhotrvajícím potleskem vestoje.

Další pořad, který festival nabízí, je tentokrát večer s hudbou jazzovou a rockovou.

Připravili jej členové Komorní filharmonie – houslisté Libor Ježek a Petr Vrána, violista Petr Klas, violoncellista David Matoušek, trumpetista Lubomír Hron a saxofonista Pavel Merta, kterého ovšem pravidelní posluchači filharmonie znají jako fagotistu. Pro tyto hudebníky bylo velkou výzvou dokázat si, že i hráči zaškatulkovaní jako tzv. „klasici“ jsou schopni interpretovat zajímavě a novátorsky tuto hudbu jiného žánru. Díky výborným aranžérským schopnostem houslisty Petra Vrány se ovšem v jejich případě nejedná o prosté přehrávání světových evergreenů, ale o spíše o špičkové instrumentální variace v osobitém pojetí.

Návštěvníci se navrátí do dob největšího rozkvětu jazzu a rocku, kdy se zrodily skladby, které nejen posunuly vývoj hudby této oblasti dopředu, ale nejedna z nich se stala nesmrtelnou.

Pořad již slaví velké úspěchy u mladých posluchačů po celém Pardubickém kraji, a tak pořadatelé v případě první nabídky dospělým v Pardubicích zvolili podtitul - Vaše děti už to znají – teď je řada na Vás! A ještě navíc s možností zpříjemnit si večer sklenkou vína.

Koncert bude zasazen do příjemného prostředí společenského sálu AFI Paláce, které je k poslechu této hudby přímo předurčeno.

Festival Pardubické hudební jaro pokračuje 11. května koncertem Radky Fišarové „Paris, Paris“, 23. května představením Studia Ypsilon Faust a Markétka a vyvrcholí 31. května koncertem filharmonie Hradec Králové, která pod taktovkou Leoše Svárovského uvede 1. řadu Slovanských tanců Antonína Dvořáka a spolu s varhaníkem Alešem Bártou „Varhanní“ symfonii Camilla Saint-Saënse.

Blanka Scholleová