V roli dirigenta vystoupí světový hornista Radek Baborák a spolu se sólisty Kateřinou Javůrkovou, Benjaminem Goldscheiderem a Mikulášem Koskou předvedou zajímavý program – skladby známé od Mendelssohna a Rosettiho, ale i skladby znovuobjevené. Zazní také Hüblerův koncertní kus pro lesní rohy a první symfonie Carla Czerného.

Festival Pardubické hudební jaro potrvá do konce dubna, naplánováno je téměř dvacet vystoupení. Z tuzemska vystoupí v rámci festivalu například Komorní filharmonie Pardubice, Hradišťan a Katta, operní soubor Divadla F. X. Šaldy Liberec, Český filharmonický sbor Brno, Melody Makers Ondřeje Havelky či Barocco sempre giovane.

Návštěvníci se mohou také těšit na umělecký přednes Marka Ebena, který bude při své recitaci doprovázen na varhany Michaelou Káčerkovou. Z nedalekého Slovenska dorazí pěvkyně Simona Šaturová. Přijedou ale také umělci z dálnějšího zahraničí. Například z Norska do Pardubic zavítá skladatel a houslista Henning Kraggerud a z Francie varhaník Emmanuel Arakélian.

Naplánováno je celkem 18 vystoupení, které se nebudou konat pouze v Pardubicích, ale i v Chrudimi, Vysokém Mýtě, Heřmanově Městci, Přelouči a v Sezemicích. Festival připomene výročí 100 let od založení hudebního školství v Pardubicích, 50 let činnosti Komorní filharmonie Pardubice, 40. výročí založení Konzervatoře Pardubice a jubilea dvou východočeských rodáků – 90 let od narození Petra Ebena a 60 let od úmrtí Bohuslava Martinů.

Závěrečný koncert se uskuteční v neděli 28. dubna tam, kde festival začal, tedy v Sukově síni Domu hudby. Festival zakončí Janáčkova filharmonie Ostrava pod taktovkou peruánského rodáka Christopha Mathiase Muellera. Pro ty, kterým koncerty v rámci festivalu Pardubické hudební jaro nestačí, připravili organizátoři ještě epilog, Massenetovu operu Thaïs. Naplánovaná je na 5. května v Divadle Karla Pippicha v Chrudimi v 19 hodin. Představena bude v podání Divadla F. X. Šaldy Liberec. Více o programu mezinárodního festivalu Pardubické hudební jaro naleznete na webových stránkách www.pardubickehudebnijaro.cz.