Pro areál, kde se kino utáboří již potřetí, našli provozovatelé kina název Za vodou a slibují spoustu novinek. Přestože ještě před měsícem nevěděli, zda se kino otevře, první projekci plánují již na pátek 26. června, kdy bude provoz zahájen českým filmem 3Bobule.

„Situace nebyla jednoduchá, pečlivě jsme sledovali, jak se bude vyvíjet, stále se zkracovaly vzdálenosti mezi lidmi a měnily podmínky toho, co mají areály splňovat,“ popsal ředitel Pardubického letního kina Leoš Kučera. Promítat chtějí do konce letních prázdnin.

Dny zasvěcené různým žánrům

Během několika dní organizátoři zveřejní program na červenec a opět zasvětili jednotlivé dny v týdnu různým žánrům. Na pondělky a středy se mohou těšit děti, úterý a čtvrtky patří těm nejlepším snímkům z uplynulého roku. Na pátky si organizátoři připravili soubor českých filmů, v sobotu přehrají filmy oceněné Oscarem a v neděli se vrátí k celosvětové úspěšným trhákům.

Proč 3Bobule?

Film 3Bobule vybrali organizátoři pro zahájení letošního ročníku záměrně, jelikož Pardubické letní kino se díky své technologii Mobilní kino podílelo na natáčení hudebního klipu k tomuto filmu.

Datum: 26. 6. 2020, 21:30 hod.

Organizátoři ale přiznali, že připravit nabitý a zajímavý program letos nebylo kvůli koronavirové pandemii vůbec jednoduché. „Příliš nových filmů není, distribuční společnosti posunuly premiéry třeba do srpna nebo až na další sezonu, protože kina začala fungovat teprve před několika týdny,“ vysvětlil Kučera.

Divákům chtějí letos nabídnout snímky jako Případ mrtvého nebožtíka, Modelář, Jumanji: Další level, Poslední aristokratka, Národní třída, Tenkrát v Hollywoodu nebo Mizerové navždy. V červenci budou promítání kvůli vhodným světelným podmínkám začínat ve 21:30 hodin.

Na diváky čeká ale spousta novinek, které se týkají lepší vybavenosti areálu. Při filmu se budou moci místo stávajících plastových židliček usadit na nové lavičky, které pro letní kino vyhotoví společnost z Lázní Bohdaneč, jež sedací plochy vytvoří z plastu vhozeného do pardubických žlutých kontejnerů. Lavičky mezi sebou budou rozmístěné v třímetrových rozestupech a na každou z nich mohou usednout tři až čtyři lidé. V případě velké účasti jsou organizátoři připraveni vytvořit v rozlehlém areálu sektory.

Virtuální číšník

Aby organizátoři zabránili frontám tvořícím se u stánků s jídlem a pitím, spoléhají na službu zvanou virtuální číšník. Naskenováním QR kódu umístěného na lavičce si diváci objednají jídlo a pití, které jim přímo na jejich místo přinese obsluha.

Novinkou bude také občerstvení, které bude fungovat každý den a zastavit se u něho budou moci například lidé využívající frekventovanou cyklostezku.

Minulý ročník skončilo kino ve ztrátě půl milionu korun, podle organizátorů je ale rozpočet nyní stabilizovaný a dále chtějí, aby lidé neplatili vstupné. Podporu mají ve městě Pardubice a v Pardubickém kraji, který jim letos oproti minulým ročníkům poskytl pětinásobnou dotaci. „Letošní rok je pro kulturu velmi těžký. Letní kino je jednou z mála událostí, které mohou za jistých okolností fungovat v plné šíři,“ vysvětlil náměstek hejtmana Roman Línek.