Vedle divadelního Grand Festivalu smíchu se tak letní kino stalo jedinou kulturní akcí na Pardubicku, které se dostalo podobné prestiže.
Na seznam nejvýznamnějších projektů letní kino zařadilo Ministerstvo kultury České republiky, které převzalo i záštitu nad chystaným devátým ročníkem.

„Letňákem" prošlo na půl milionu lidí

Pardubické prázdninové kino, které se paradoxně nikdy nedostalo na seznam nejvýznamnějších pardubických kulturních událostí, začalo promítat již v roce 2006.
Za tu dobu ho navštívilo více než čtyři sta padesát tisíc diváků a řada filmových tvůrců, jako jsou například Filip Renč, Fero Fenič, Jan Novák, Zdeněk Troška nebo Miloslav Šmídmajer.

Kromě toho, že největší letní kino v České republice promítá zcela zdarma, čímž se stává dostupným pro všechny sociální vrstvy, je to především speciální skladba programu, kterou se pardubický „letňák" významně liší od jiných kin tohoto typu a činí ho výjimečným v celé zemi.

„Program těží jak z aktuálních titulů, tak ze starších, umělecky hodnotných filmů. Divák tak dostává komplexní obraz o vývoji filmu v horizontu několika let," řekl pořadatel letního kina v Pardubicích Tomáš Drechsler.
I devátý ročník chystá podle jeho slov pro návštěvníky Pardubického letního kina atraktivní program, filmové delegace a řadu dalších překvapení.