Pardubické letní kino Pernštejn, které po celou dobu prázdnin promítá v Tyršových sadech zcela zdarma atraktivní domácí i zahraniční filmy, opět zvýšilo svou kapacitu! „Díky obrovskému zájmu o letní kino jsme se rozhodli ještě vylepšit servis a pohodlí pro jeho návštěvníky,“ informoval jeden z provozovatelů kina Jan Motyčka.

„V současné době máme asi 1300 míst k sezení. Přesto například ve středu večer se na projekci druhého dílu animovaného filmu Lovecká sezona přišel podívat takřka dvojnásobný počet příznivců,“ konstatoval Jan Motyčka.
Dnes od 21.30 hodin bude v Tyršových sadech v případě příznivého počasí k vidění německý snímek Baader Meinhof Komplex.
„Nový film Uliho Edela líčí smutnou kapitolu moderních dějin západního Německa, které bylo v sedmdesátých letech sužováno vlnou násilností ze strany RAF (Rote Armee Fraktion), teroristického hnutí bojujícího proti kapitalismu a prosazujícího komunistické ideje,“ podotkl druhý provozovatel letního kina Tomáš Drechsler.

„Na historické fresce Baader Meinhof Komplex je vlastně nejpřekvapivější, že je prezentována světu jako velký filmový hit. Ostatně producent a scénárista Bernd Eichinger, který má na kontě i hollywoodské filmy Fantastická čtyřka a Resident Evil, stojí za největšími německými tituly posledních let; od Čtvrtého muže přes Parfém: Příběh vraha až po Pád Třetí říše,“ podotkl dramaturg letního kina Leoš Kučera.
„Dvě a půl hodiny s nesmírnou pečlivostí a dobovými detaily líčí osudy levicové teroristické skupiny RAF, která operovala v letech 1970 až 1998 v Německu, Belgii, Nizozemí, Švédsku i Somálsku. Ukazuje sice i stranu vyšetřovatelů, ale soustředí se především na to, co se dělo uvnitř buněk, komand a generací teroristů,“ prozradil Leoš Kučera.

Film má na kontě nominace na Zlaté glóby i na Oscara. Scénář podle knihy Stefana Austa napsali Uli Edel a Bernd Eichinger. Hrají Martina Gedecková, Moritz Bleibtreu, Bruno Ganz, Johanna Wokalwková, Hannah Herzsprungová a další.