Prvním snímkem z prázdninové nabídky je v pátek 1. července od 21.30 hodin Čertova nevěsta.

Nová pohádka Zdeňka Trošky vypráví o království, kterému chybí ke štěstí jen následník trůnu. Král (David Suchařípa) si z toho nedělá těžkou hlavu, ale královna (Sabina Laurinová) se trápí a pro potomka by se byla ochotná i upsat peklu. Dokáže láska porazit pekelné síly? Přijďte se přesvědčit…

O den později a ve stejný čas bude v Tyršových sadech k vidění další Troškův titul - Doktor od jezera hrochů. Ten má mimochodem silný pardubický otisk. Jeho část se natáčela v africké Keni, v českém zdravotnickém zařízení Itibo, na jehož vybudování a fungování má lví podíl Pardubák Aleš Bárta. A o čem film vypovídá? V lehké komediální nadsázce sledujeme příběhy slušného, hodného, ale do dnešního života se skoro nehodícího doktora Čeňka Dobeška (Jaroslav Šmíd).

V neděli 3. července od 21.30 hodin zakončí Troškův minifestival v Pardubickém letním kině Pernštejn snímek z roku 1984 Poklad hraběte Chamaré. Diváky přenese do roku 1781. Stárnoucí a životem zklamaná hraběnka Marie Karolina Chamaré (v podání Blanky Bohdanové, která působila v Pardubicích při svém prvním divadelním angažmá v letech 1951 až 1957) poskytuje na svém zámku pohostinnost abbému (Eduard Cupák), jenž se u katolických obyvatel panství těší značnému vlivu. Ve skutečnosti je to bývalý jezuita a fanatický odpůrce pokroku. Pro pardubické publikum je zajímavé, že roli služky Alžběty si v tomto filmu zahrála oblíbená „Bába Tutovka“, dlouholetá členka Východočeského divadla Valerie Kaplanová.

Milovníci stříbrného plátna se však mohou těšit i na další bezplatné projekce atraktivních domácích i zahraničních snímků. A to navzdory tomu, že se v současné době velmi intenzivně připravuje rozsáhlá rekonstrukce tohoto půvabného městského parku. Po dohodě s vedením města se však podařilo zajistit, aby Tyršovy sady a jejich návštěvníci mohli ještě jednou zažít neopakovatelné filmové léto plné nevšedních prázdninových zážitků!

I díky tomu, že Pardubické letní kino Pernštejn našlo své místo v městském parku s neopakovatelným géniem loci, se stalo nejnavštěvovanějším prázdninovým kulturním projektem posledních let v Pardubickém kraji!

Červencové i srpnové projekce, na které každoročně zavítá do městského parku vzdáleného jen pár kroků od historického centra Pardubic na 60 tisíc návštěvníků, se tedy budou odehrávat v důvěrně známém prostoru, který se po dobu existence Pardubického letního kina Pernštejn stal pulzujícím centrem zábavy obyvatel i návštěvníků krajského města. A je určitě na co se těšit!

Více info na: www.letni–kino.cz