Čtvrtečního předávání Výročních cen Akademie populární hudby Anděl 2007, které se uskutečnilo v přímém přenosu České televize v pražské 02 (dříve Sazka) Aréně, se zúčastnil i pardubický akademik Jiří Petr. „Prostředí, v němž se letošní ročník konal, mi připadalo perfektní. Jen mne trochu mrzelo, že v hale bylo opravdu hodně volných míst,“ konstatoval Jiří Petr.

„Také jsem byl překvapen, že skupina Monkey Business získala dokonce tři sošky a její frontman Matthew Ruppert vyhrál v kategorii Zpěvák roku, kde jsem osobně přál spíše Petru Kolářovi, který před nedávnem přijal naše pozvání na autogramiádu, nebo bývalému lídrovi pardubické skupiny Ready Kirken Michalu Hrůzovi,“ sdělil spolumajitel Knihkupectví – Musicshopu v Pasáži svatého Jána.

„V případě zpěvaček jsem na Anděla tipoval Lucii Bílou, která v loňském roce vydala velmi zajímavé album a rovněž patří mezi pravidelné hosty na našich autogramiádách. Nakonec ale vyhrála Aneta Langerová,“ podotkl Jiří Petr.

„Myslím, že po zásluze se z ocenění Skupina roku mohla radovat kapela Chinaski. Zažila opravdu povedený rok,“ poznamenal akademik, který ve skrytu duše trochu doufal, že by se mohla prosadit i pardubická formace Vypsaná fiXa.

„Té jsem přál vítězství v kategoriích Album roku rock a Nejlepší obal roku k desce Fenomén, který byl velmi povedený,“ pokračoval Jiří Petr.
„Přestože nakonec Vypsaná fixa žádnou nominaci neproměnila, jsem rád, že se dostala tak daleko. Zaplaťpánbůh za to,“ vyjádřil se akademik.
V kategorii Objev roku nebylo podle jeho slov o čem diskutovat. „Markéta Irglová nabízí trochu jiný zážitek, než na který jsme u ostatních českých interpretů zvyklí. Mám radost, že si toho všimli i v zahraničí, ať už šlo o Grammy či Oscary, kde nakonec společně s Glenem Hansardem uspěla,“ nechal se slyšet Jiří Petr.

Neckář pobavil

"U Skladby roku jsem hlasoval pro Touhu Daniela Landy, ale nakonec vyhráli Pěšáci Tata Bojs, stejně jako v případě Videoklipu roku, kde jsem přál Plánu skupiny Kryštof,“ informoval náš Deník pardubický člen Akademie populární hudby. Ta jako Nejlepší zvukovou nahrávku ocenila Sváteční album Čechomoru, jako Událost roku festival Rock for People a DVD roku Strážce plamene v obrazech dvojice Hapka, Horáček. „V těchto kategoriích jsem hlasoval stejně,“ dodal Jiří Petr.

Do Síně slávy byl in memoriam zpěvák Karel Černoch. „Zcela po právu,“ přikyvoval pardubický akademik, pro něhož šlo o jeden z nejsilnějších momentů letošního ročníku, stejně jako vystoupení Karla Gotta a jeho pocta Jiřímu Štaidlovi a skvělá roznoška zpěváka Václava Neckáře. „Tím mne Vašek skutečně pobavil,“ pousmál se Jiří Petr.