Po čtvrteční projekci snímků Miláček, Musíme si promluvit o Kevinovi, Máme papeže! a Ahoj! Jak se máš? bude pro filmové nadšence i v pátek připraven pestrý program.

Co bude k vidění?

Od 17.30 hodin mohou diváci shlédnout filmy Víla a Koupili jsme Zoo.
Pohádkový příběh Víla vypráví o Domovi, který pracuje v malém hotelu. Jedné noci se tam objeví neznámá žena bez zavazadel, která mu tvrdí, že je víla a že mu může splnit tři přání. Vyplní mu však jen dvě a zmizí. Zamilovaný Dom po ní začíná pátrat…

Snímek Koupili jsme Zoo je o novináři a svobodném otci dvou dětí, který věří v nový začátek, jež by obnovil fungování jeho rodiny. Koupí starý venkovský dům s bonusem – zoologickou zahradou, o kterou se stará chovatelka Kelly se svým týmem. Benjamin o dobrodružství přestává psát a začíná ho sám žít…

Filmy i po osmé

Od 20 hodin se mohou návštěvníci těšit na další dvě projekce. Komedie Superclásico pojednává o dánském smolaři Christianovi, který se snaží získat zpět svou ženu. Ta ho vyměnila za fotbalistu z Argentiny. Řada komických situací vzniká právě díky kontrastům jednotlivých národů. Zvládne Christian zdolat argentinského soka?

A aby bylo z čeho vybírat, na své si přijdou i milovníci hororů. Hrdina filmu Zatímco spíš César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. I když to není práce jeho snů, o změně neuvažuje. Poznává zvyky nájemníků, ví o všech jejich příchodech a odchodech či návštěvách, ale poznává i jejich tajemství. Dostane se až tak daleko, že má tu moc ovládat jejich životy.
Páteční projekcí pardubický Febiofest končí a přesune se   do Českých Budějovic.  (iko)