O víkendu 23. a 24. dubna 2011 si tu návštěvníci mohou zakoupit bílý perník, jenž je světovým unikátem a který se poprvé prodával o Bílé sobotě 2009 v Perníkové chaloupce. Bílý perník slavil před týdnem velké úspěchy ve slovinské Radovljici při prvním summitu evropských muzeí perníku. Byl vybrán za základ nového stylu evropského perníku, neboť kombinuje tradiční metodu vytlačování do forem, rozšířenou po celé Evropě do konce 19. století, se zdobením cukrovou polevou, jež je produktem 20. století a v němž lze již sledovat národní specifika.

Bílé perníky nebudou samozřejmě jedinou atrakcí. Návštěvníci uvidí v sobotu i v neděli, jak se zdobí velikonoční kraslice a jak se pletou pomlázky z vrbových proutků. Přijedou řemeslníci, kteří budou předvádět a prodávat své umění. Realitní kancelář perníkových nemovitostí nabídne atraktivní chaloupky z pardubického perníku včetně čísla popisného a výpisu z Katastru perníkových nemovitostí. Je to ideální dárek třeba pro novomanžele („ať mají kde bydlet“). Opravdovým a prozíravým „investorům“ doporučujeme nakoupit Pardubické zlato a Zlato z Pardubic od Krále perníku.

O žaludky návštěvníků se postarají provozovny U všech čertů - útulna a občerstvovna a Otesánkova mlsárna. Letošní gastronomickou novinkou jsou pečení holubi převážně rostlinného původu.

O Velikonocích bude Perníková chaloupka otevřena denně od devíti hodin, poslední cesta pro perníčky začne v 16.30 hodin.