„Je to dvakrát tolik, než když jsme s festivalem začínali,“ sdělil v pondělí Tomáš Libánek, ředitel Východočeského muzea v Pardubicích, které festival pořádá společně se sdružením naEx.

Tři představení byla vyprodána už před zahájením festivalu, rychle se prodaly i permanentky a plno bylo také na doprovodném programu v parkánu.

„Ze zámku lidé odcházeli až po půlnoci. Festival se vydařil po všech stránkách. Je jasné, že na zámek patří,“ dodal Libánek. Letošní dramaturgie byla pestrá. Zatímco v rytířských sálech se odehrály komorní inscenace, na hlavním jevišti na nádvoří zámku dostalo prostor autorské, tradiční i studentské divadlo. „Hrálo se nám opravdu dobře. Máte tu skvělé publikum a vůbec celé prostředí zámku má nádhernou atmosféru,“ uvedla herečka Dáša Zázvůrková po představení Můžem i s mužem, které bylo v Pardubicích beznadějně vyprodané.

Autorský kabaret Můžem i s mužem je na dva roky dopředu zajednaný. Pardubickým organizátorům se ho podařilo získat díky herečce Vandě Hybnerové, která na festivalu byla loni a ráda se sem vrátila.

V této chvíli se již chystá 5. ročník Pernštejn(l)ove. Nabídne nový hrací prostor místo rytířských sálů, které budou v rekonstrukci. Příští ročník už má pevné datum – bude se konat 28. července až 1. srpna 2020.