Další „zrcadlové" aktivity se pak před deštěm ukryly do Machoňovy pasáže.

Druháci ze Základní školy Studánka při workshopu
s názvem Sochy na bulváru vytvořili skoro třímetrovou sochu ptáka s modrým peřím. „Děti udělaly maskota pro české olympioniky, jmenuje se Štístko a vznikl podle návrhu jedné naší žačky. Při stavbě jsme použili pletivo na konstrukci a rozstříhané pet lahve na zbytek, protože netradiční materiály děti baví nejvíce," konstatovala učitelka Monika Březinová.

Kromě sochy, která zůstane v Pardubicích, pětadvacet školáků otisklo svoje dlaně na vlajku. Ta poputuje s šéfem české olympijské výpravy Martinem Doktorem přímo až do dějiště letní olympiády – brazilského Ria de Janeira.
Tvoření soch zpříjemnil mladým umělcům Dětský pěvecký sbor Zpěváčci.

NA CO SE TĚŠIT DNES?

Program festivalu Zrcadlo umění pokračuje i ve čtvrtek.

V sále pardubické radnice si soutěžící vyzpívají Perníkového slavíka nebo Pardubického skřivana. Saxofonový kvartet Pavla Merty zaplní od šesti hodin večer třídu Míru svými melodiemi a o hodinu později i Pernštýnské náměstí, kde se po celý den prezentují dětské taneční soubory.

Zpívat se bude i na zámku. Sílu svých hlasů od 16 hodin předvedou dětské pěvecké sbory a od 18 hodin dospělé. Na programu jsou i ukázky orientálních tanců a promenádní koncert dechovek v Tyršových sadech.

Zrcadlo umění vyvrcholí 
v pátek vystoupením kapel Sabrage, Sto zvířat a Pirate Swing Bandu.