Návrh na zrušení Pardubického letního kina v Tyršových sadech nezůstal bez odezvy. Včera totiž vznikla petice, kterou mohou podepsat lidé přející si zachovat oblíbenou letní atrakci.

Na zorganizování boje za Pardubické letní kino má velkou zásluhu internet, konkrétně sociální síť Facebook. „Na začátku týdne jsem na Facebooku založila skupinu s názvem Za Pardubické letní kino. Zjistila jsem, že mezi lidmi je zájem o kino v centru města bojovat,“ uvedla organizátorka petice Ivana Dvořáková.

Ačkoliv skupina bojující za zachování letního projektu funguje pouze několik málo dní, tak už se k ní přidalo více než 1500 převážně mladých lidí. Není bez zajímavosti, že to je počet, který více než desetinásobně převyšuje počet podpisů obyvatel ulic poblíž Tyršových sadů, kteří si stěžují na hluk. Ten podle nich způsobují diváci odcházející z promítání letního kina.

JAKÝ MÁTE NÁZOR VY? HLASUJTE VEDLE ČLÁNKU V ANKETĚ

Samozřejmě počet lidí, kteří nakonec skutečně podepíší petici za zachování kina, tak vysoký být nemusí.

Příležitostí podepsat tento dokument by ale Pardubáci měli mít v následujících dnech dost. „V neděli bychom rádi sbírali podpisy v AFI Paláci, ale ještě není jisté, že nám bude povoleno se tam s peticí pohybovat. Každopádně v příštím týdnu bychom rádi měli nějaký stánek přímo na třídě Míru. Svou podporu letnímu kinu však mohou zájemci vyjádřit již nyní na webové stránce www.peti ce.net/zachovani-pardubickeho-letniho-kina,“ upozornila Ivana Dvořáková.

VÍCE O KAUZE LETNÍHO KINA NAJDETE ZDE

„Naší snahou je zachovat objektivitu a umožnit tak občanům a návštěvníkům Pardubic vyjádřit svobodně svůj názor na zachování, zrušení, případně přemístění tohoto projektu. Proto jsou v sídle mediálního partnera, Pardubickém deníku, připraveny petiční archy pro i proti projektu,“ řekl provozovatel kina Jan Motyčka.

(dub, td)