„Sice nejde o hlavní nominaci, ale už samotné umístění mezi deseti nejlepšími českými herečkami minulé sezóny je velkým úspěchem a Petra si to zaslouží,“ konstatoval mluvčí Východočeského divadla Radek Smetana.

Petra Janečková si nominace velmi váží. „Je to moc hezké a potěšující. Je super, že si toho představení kritici všimli a vůbec u nás byli. Slyšeli jsme, že se jim to líbilo celé. Divadlo se hraje pro lidi a kritici jsou taky lidi,“ uvedla se smíchem.

Nádherná ženská

Na postavě Širy oceňuje především její pozitivní vlastnosti. „Je přímá a neumí držet pusu. Když se jí něco nelíbí, tak to řekne, je odvážná. Zkrátka je to nádherná ženská,“ popsala herečka.

V minulých letech porota ocenila i další pardubické herečky. Za rok 2015 byla za roli Marthy v inscenaci Kdo se bojí Virginie Woolfové? na Cenu Thálie nominována Jindra Janoušková, za rok 2017 se pak dostala do širší nominace za ztvárnění postavy Ines v představení Třikrát život. Za rok 2014 se v širší nominaci objevily Martina Sikorová za Mary Amnesii v Jeptiškách a Dagmar Novotná za Fräulein Schneider v muzikálu Cabaret.