Nekompromisní učitel, krásná Julie, zamilovaný student, ve Vejšce vás čeká prostě vše, co k takovému vysokoškolskému životu patří.

Škola pro vyvolené

„Petr Kocourek, kterého si zahrál Tomáš Vorel mladší, se hlásí na katedru grafiky na UMPRUM, kam přijímají jen vyvolené. Už jednou ho nevzali a profesor Slanina v podání Jakuba Koháka je neústupný," píšou na webu Česko-Slovenské filmové databáze.
Těšit se můžete také na Jiřího Mádla, který ztvárňuje postavu studenta Michala Kolmana. Škola je pro něho nezáživná, místo přednášek a seminářů ho zajímají jen spolužačky a rychlá auta.

„Zkoušky a zápočty řeší podvodem nebo úplatkem či pomocí svého vlivného otce (Jan Kraus). Kocourkova matka (Zuzana Bydžovská) se dávno vzdala představy, že její syn bude studovat něco pořádného, zatímco paní Kolmanová (Ivana Chýlková) svého synka neustále vydržuje a hýčká," přibližuje děj filmu Tomáš Dreschler, jeden z provozovatelů Pardubického letního kina Pernštejn.

Z chlapců jsou však dobří přátelé. Už od gymplu mají společný koníček – ilegální malování graffiti. Na pražských střechách, nádražích a v podchodech zažívají divoká dobrodružství. Nakonec je však Kocourek dopaden… Vrátí se ještě na „vejšku"?

Malá změna času

U srpnových projekcí v areálu u skateparku vedle hlavního vlakového nádraží dojde k mírné změně času. Promítání nebudou začínat ve 21:30 hodin, ale o třicet minut dříve, tedy ve 21 hodin. Vstupné zůstává po celý srpen zdarma.

Zítra se můžete těšit na česko-polský snímek Hořící keř režisérky Agnieszky Hollandové. „Toto životopisné drama je inspirované skutečnými událostmi i reálnými postavami. Hořící keř vypráví o alarmujícím činu Jana Palacha, osudech jeho blízkých či o počátcích normalizace v posrpnové Československé republice," podotýká Tomáš Drechsler.