Kultovní animovaný seriál Jen počkej, zajíci! se dočkal nového zpracování v podobě lední show. Ta bude k vidění v sobotu od 14 a 18 hodin v pardubické ČEZ Areně.

Originální představení nabídne rozmanitou podívanou se známými gagy hlavních postav Vlka a Zajíce. Nebude chybět ani slavná scéna s motorkou a sajdkárou.

V hlavní roli Verner

Na lední ploše bude excelovat evropský šampion Tomáš Verner, který v představení bruslí devět postav. Objeví se jako Pirát z Karibiku, Klaun, Bílá socha, Osud nebo Princ.

Dějem, který diváky zavede na pouť i do kouzelného zámku, provede herec Michal Nesvadba. Ten se na ledě pohybuje na speciálním kulatém pódiu a moderaci doplňuje triky s různými rekvizitami, které létají vzduchem.

Podívané dominuje multifunkční scéna, jejíž součástí jsou projekční plochy, na které se promítají ukázky z kresleného seriálu, ale i různé atrakce v podobě trampolín, houpaček, malé ledové plošky na vyvýšené konstrukci a několik menších scén okolo hlavní bruslařské plochy.

Jednotlivé postavy představení vstupují na scénu po desetimetrové skluzavce, jedné z nejoriginálnějších částí rozlehlé dekorace. „Skluzavky i další části kulis jsou pokryty syntetickým ledem, aby na nich bylo možné bruslit," vysvětlil režisér a choreograf František Blaťák.

Účinkující během dvouhodinového programu obléknou 350 masek a kostýmů, které navrhl výtvarník Roman Šolc.

V programu zazní vedle původní hudby i hity skupiny Kabát, Daniela Landy, Karla Gotta či Ivety Bartošové.