VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

11.2.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Iveta Nádvorníková

Svitavsko - Maškary projdou Litomyšlí a Svitavami

Litomyšl, Svitavy – Maškary z Vortové se chystají v sobotu na masopust do Litomyšle a Svitav. V Litomyšli začne průvod v horní části Smetanova náměstí za morovým sloupem v 10 hodin. Půjde po náměstí k věži, kde bude starostou města Michalem Kortyšem povolena obchůzka, dále pak k poště a odtud se vrátí na Toulovcovo náměstí, kde bude také k vidění závěrečné „porážení kobylky“. Na Toulovcově náměstí budou již od rána stát stánky, které nabídnou čerstvé zabíjačkové speciality, teplé i studené nápoje. Ve Svitavách vypukne masopust ve 14 hodin. Chybět nebudou také stánky s občerstvením – medovina, punč, valašské frgále, trdelníky a zabijačkové výrobky, které k pravému masopustu patří.

Litomyšl – Valentýna oslaví v Litomyšli s předstihem už v neděli. V zámeckém informačním centru se uskuteční od 10 do 16 hodin Valentýnské dílny. Malí i velcí návštěvníci si budou moci vyrobit valentýnské přáníčko nebo ozdobit valentýnský perníček, malovat na obličej, atd. Pro dospělé nebude chybět ochutnávka vína Chateau Litomyšl.

Moravská Třebová – V sobotu 12. února se ve městě uskuteční závody v lezení na obtížnost na umělé stěně. Akce je určena pro žáky základních a středních škol (6 – 19 let). Uskuteční se v tělocvičně II. Základní školy ul. Palackého. Začátek je v 9.30 hodin. V doprovodném programu návštěvníci uvidí ukázky z činnosti kroužků DDM – břišní tanečnice, C-WALK, aikido, rally show se závodními modely aut, či facepaiting – malování na obličej.

Ústeckoorlicko - Masopustem ožije celá vesnice

Žampach – V sobotu od 13 hodin společně s obyvateli Domova pod hradem Žampach oslaví návštěvníci masopust. Chybět nebude průvod masek či koblihy, které sami obyvatelé pro příchozí upečou. I když to vypadá, že letošní masopust oslaví Žampašští na blátě, bude to velká sláva, kterou ožije celá vesnice.

Česká Třebová – Český svaz ochránců přírody ZO Podorlicko Česká Třebová a Sdružení Ponny Expres dnes od 18 hodin představí Rudolfa Krautschneidera v programu Plavba ledovými oceány. Vyprávění známého mořeplavce, promítání fotografií a filmů z Grónského moře a Antarktidy spojené s „vodním koncertem“ známé country skupiny Ponny Expres se uskuteční v ekocentru Podorlicko v České Třebové. Součástí programu je i představení a autogramiáda nově vydané knihy Rudolfa Krautschneidera „Moře solí země“.

Pardubicko - Další premiéra Na Malé scéně ve dvoře

Pardubice – Již dnes od 19 hodin se na Malé scéně ve dvoře uskuteční premiéra hry Benny rock´n´roll star. Po komorních muzikálcích Mississippi Blues Ben a Janík, hojahoj, zbojník! přichází další exkurz do světa hudebních dějin, tentokrát do dob vzniku rock'n'rollu. Hrají a zpívají nejen tradiční tvůrci naší hudební trilogie Kristina Jelínková, Jiří Kalužný a Jiří Šlupka Svěrák j. h., ale také členové divadelní kapely Můžete si za to sami! Režie Jiří Seydler. Představení se koná také v sobotu 12. a v neděli 13. února od 19 hodin.

Pardubice - V neděli 13. února zavítá do Východočeského divadla v Pardubicích pražské divadlo Na Zábradlí. Od 19 hodin se představí s hrou Cesta hořícího muže. Je to hořkosladká a velmi vtipná hra o smrti, nepříjemných rodinných pravdách i o plameni vášně, který dřímá v každém z nás a který může být tak snadno uhašen. V režii Árie Záchenské hrají Kristina Maděričová, Pavel Liška, Igor Chmela a další.

Chrudimsko - V Hamrech porazí masopustní kobylu

Vysočina, Hamry - Staročeský masopust se koná v sobotu 12. února v Hamrech. Masopustní průvod vyjde z místní části obce Račín k bydlišti „ženy“. Následuje cesta ke starostovi obce kvůli povolení průvodu. Masopust pak pokračuje celodenní obchůzkou zakončenou „porážkou kobyly“ po 16. hodině.

Chrudim - V sobotu 12. února od 9 do 12 hodin pořádá Mama klub Chrudim ve Spolkovém domě v Chrudimi besedu s paní Lidmilou Pekařovou na téma Puberta a sex. Beseda je určena široké veřejnosti, ale především rodičům dětí od narození do puberty. Není nad to se včas připravit!

Slatiňany – Divadelní představení Prodaná nevěsta se koná v sobotu 12. února 2011 od 14 a od 18 v sokolovně ve Slatiňanech. Lidová hra se zpěvy a tanci, které budete určitě rozumět, bude předvedena v podání Národopisného souboru Formani Slatiňany při tělocvičné jednotě Sokol Slatiňany, Divadelních souborů T. J. Sokol Pyšely a T. J. Sokol Lázně Toušeň a pěveckého sboru Gaudium T. J. Sokol Královské Vinohrady.

Královéhradecko - Svatební show ve Futuru

Hradec Králové – V hradeckém obchodní centru Futurum se v sobotu 12. února uskuteční svatební show, která začíná v 10 hodin a skončí v 18 hodin. Program návštěvníkům nabídne přehlídky svatebních, společenských šatů a pánských obleků, ukázky svatebních účesů a líčení či svatebních tabulí.

Nový Bydžov – Diskusní pořad Otázky Václava Moravce, který Česká televize vysílá pravidelně v neděli od 12 hodin, bude tentokrát přenášen ze zdejšího Jiráskova divadla. Odpovídat na zvědavé otázky budou ministr vnitra Radek John (VV), stínový ministr vnitra za ČSSD Jeroným Tejc a starosta Nového Bydžova Pavel Louda. Živého televizního přenosu se mohou zúčastnit také obyvatelé města. V pořadu se budou řešit otázky spojené s bezpečností občanů jak na úrovni celostátní, tak na úrovni Nového Bydžova.

Hradec Králové – V hradeckém Kongresovém centru Aldis bude od soboty 12. až do neděle 20. února výstava akvarijních ryb. V jednacím sále zájemci najdou více než osmdesát nádrží a v nich na sto třicet druhů akvarijních ryb. Zároveň tu uvidíte ukázkovou expozici miniakvárií. V sobotu 12. a v neděli 13. února si můžete vybrat rybky ve velkém prezentačním prodeji. Otevřeno bude denně od 9 do 20 hodin, v neděli 20. února pak od 9 do 17 hodin.

Rychnovsko - Broučí bál v maskách

Ještětice – Občanské sdružení Brouček a Město Solnice pořádají již osmý Broučí bál v maskách. V hospodě u Haničky v Ještěticích vás v neděli od 15 hodin čeká odpoledne plné zábavy, tance, hudby a soutěží. Akce je určena pro děti předškolního věku.

Dobruška – Heslo „Přijďte si hrát! Michal bude Vaší hračkou!!“ láká děti v sobotu v 10.30 hodin do Společenského centra Kina 70. Michal Nesvadba v pořadu Michal na hraní je první hračkou na světě, která si může vybrat, kdo si s ní bude hrát. Děti budou od začátku až do konce zapojeny do hry s rekvizitami a naučí se pořádku ve svých hračkách.

Týniště nad Orlicí – V malém sále kulturního domu se v neděli od 14 hodin koná Taneční odpoledne pro nejen dříve narozené. Akce je určena pro všechny milovníky společenských tanců bez rozdílu věku. K tanci a poslechu zahraje kapela Filipa Koláře.

Trutnovsko - Maškary vyrazí na sjezdovky

Dolní Dvůr – Maškarní rej na lyžích se koná v sobotu na sjezdovce v Luisině údolí. Od 13 hodin bude připraven Luisin slalom i soutěž o nejlepší masku.

Arnultovice – Dětský karneval pořádají členové Sboru dobrovolných hasičů v sobotu ve zdejším Kulturním domě. Začátek od 14 hodin. Na nedělní dětský maškarní bál zve také TJ Sokol Jilemnice. Koná se od 14 hodin v sokolovně s tématem Dokola s dědou Mrazíkem.

Vrchlabí - Písničkář, spisovatel a hudební skladatel Jan Burian vystoupí dnes od 19.30 hodin v Kulturním domě Střelnice, respektive v tamním Klubu Kotelna. Autor se pohybuje na českých pódiích už čtyři desetiletí a vystoupil už zhruba na čtyřech tisících koncertů. V neděli na Střelnici dorazí Michal Nesvadba se svým dětským programem Michal na hraní. Začátek je v 15 hodin.

Náchodsko - Kovbojové a zálesáci vyrazí na Náchodský Klondike

Náchod – Středisko volného času Déčko Náchod zve všechny děti i dospělé na 21. ročník recesního zlatokopeckého a zálesáckého putování dvojic či rodin nazvané Náchodský Klondike, který se koná tuto sobotu 12. února 2011. Po trase jsou pro účastníky připraveny netradiční soutěže jako: rýžování zlata, chytání bizona do lasa, střílení z luku, lovení mustangů apod. Připravena je také nesoutěžní část pro ty, kteří se chtějí projít krásnou krajinou. Registrace proběhne v 9.30 hodin před budovou Déčka, start je poté v 10 hodin. Každý zlatokopecký tým potřebuje rýžovací pánev (víčko od ešusu, síto apod.) , váček na zlato a v případě sněhu sáňky či pekáč. Navečer je pro dospělé zálesáky, kovboje a další stylové tanečníky připraven tradiční Country bál. Ples plný hudby, tance a zábavy začíná ve 20 hodin v sále restaurace Vatikán. K tanci vyhrává kapela Domamazec z Machova. V průběhu večera proběhnou pravé zálesácké soutěže a soutěže o NEJ muže, ženu, družstvo či taneční pár o pěkné ceny.

Hronov – Dětské představení Michal na hraní uvádí tuto sobotu v 15 hodin v sále Jiráskova divadla Pragokoncert. Michal umí běhat, umí stát, umí mluvit i tancovat a naučí děti pořádku ve svých hračkách. Kouzelný Michal je první hračkou na světě, která si může vybrat, kdo si s ní bude hrát. Bez dětí to ale nejde, a tak jsou od začátku až do konce aktivně zapojeny do magické hry s rekvizitami vyrobenými nejen ze samolepicí pásky.

Nové Město nad Metují – Svatební Valentinská výstava se uskuteční tuto sobotu od 9 do 16 hodin v prostorách novoměstského zámku. Kromě nové kolekce svatebních šatů a obleků budou vystaveny také svatební oznámení, prsteny, kytice, zákusky, bižuterie, luxusní prádlo či ohňostroje. Připraveny jsou ukázky svatebního líčení a manikury. V 10 a ve 14 hodin se ve velkém sále uskuteční módní přehlídky. Exklusivně bude zpřístupněno secesní apartmá se svatební výzdobou a sbírkou historických panenek. Vstupné je dobrovolné.

Náchod – Ve velkém sále Městského divadla se v neděli 13. února v 15 hodin koná Maškarní karneval pro děti. Zábavný moderovaný hudební program se spoustou zábavy, her a motivačních soutěží o ceny, provázený pohádkovou a filmovou hudbou.

Jičínsko - Běh na historických lyžích se zabijačkou

Pecka – Koupaliště a kemp Pecka pořádá tuto sobotu 12. února od 14 hodin mistrovství Pecky v běhu na historických lyžích spojené se zabijačkovými hody. Prezentace od 13 hodin, kategorie děti, ženy, muži. Zabijačkové hody, prdelačka tradičně zdarma. Pivo, grog, svařák. Akce se uskuteční i přes nepřízeň sněhové pokrývky, protože organizátoři mají sníh v zásobě a trať bude připravena.

Prachov – Nejen na jaře či v létě láká příroda k výletům. Mnoho zajímavostí a krás můžeme objevit i v zimě. Dvojnásobně to pak platí pro Český ráj a jeho skalní města. Když je navíc ozdobí sníh a ledové krápníky, je zážitek z takového zimního výletu opravdu nezapomenutelný. Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Prachovské skály zve proto všechny zájemce na zimní procházku Prachovskými skalami s průvodcem, kterou pořádá 13. února od 13 hodin. Setkání účastníků je na parkovišti v obci Prachov.

11.2.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Černá ovce Hron. V hnutí ANO jej už nechtějí

Tomáš Rolinek

Ještě dostat někoho pod sebe, přeje si Rolinek

Prý se spletli. Ukradli mobil, ale asi je hryzalo svědomí

Pardubice - Dva muži si rozhodli přilepšit krádeží telefonu. Prý se spletli.

Akce Noc venku přiblíží život lidí, kteří žijí na ulici

Pardubice – Při akci Noc venku 2017 si lidé ve čtvrtek v Jungmannově ulici vyzkouší, jak žijí bezdomovci.

Naši prvňáci ze Základní školy Dolní Ředice

Pardubice - Každou středu pravidelně zveřejňujeme prvňáky z pardubického regionu.

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

Podle finančních poradců ale i psychologů by úvěry měly sloužit k nákupu jen těch věcí, které nezbytně potřebujeme. Nemá cenu se neúměrně zadlužit a kvůli hezkému Štědrému dni si pak znepříjemnit celý rok. Praxe ale také ukazuje, že mnohé domácnosti si kvůli nedostatečné finanční rezervě nemohou tuto úvahu dovolit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT