VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

16.9.2011
SDÍLEJ:

Houslista Pavel ŠporclFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Svitavsko - Mladá Smetanova Litomyšl s Jiřinkovým plesem

Litomyšl - Festival klasické i soudobé vážné hudby mladých interpretů pro mladé publikum Mladá Smetanova Litomyšl se koná v Litomyšli. Festival bude zahájen v pátek v 19.30 hodin ve Smetanově domě houslovým recitálem Pavla Šporcla. Na Smetanově náměstí můžete poté zhlédnout sérii krátkých pěveckých, tanečních a hudebních vystoupení k poctě Bedřicha Smetany. Na sobotu je naplánována v Klášterních zahradách zahradní slavnost. Večer začne ve Smetanově domě tradiční Jiřinkový ples.

Litomyšl - Již 15 let se na Smetanově náměstí koná „Starodávný jarmark“. Tuto sobotu budou stánky opět umístěny po obou stranách horní části náměstí. Je pozváno přes sto řemeslníků, kteří budou předvádět stará řemesla a prodávat své výrobky. Doprovodný program začne již v osm hodin ráno. Na pódiu se vystřídají litomyšlská dechová jedenáctka Bekras, folková skupina Náhoda či country kapela Rosa.

Moravská Třebová - Festival mezinárodního porozumění Dny česko-německé kultury se uskuteční od 16. do 22. září v Moravské Třebové. Na sobotu večer je v muzeu připraven bohatý kulturní program s hudbou a tancem. Vystoupí Lanškrounský pěvecký sbor, pěvecký sbor z Waldkraiburgu, Pěvecký sbor z Krnova, Hřebečská taneční skupina a Gustav Schenk. V neděli odpoledne bude zahájena výstava při příležitosti 100. výročí narození profesora Josefa Lidla. Na sedmnáctou hodinu je naplánován koncert s pěveckým sborem Dalibor a známými sólisty: Trio Š.O.K. Lanškroun, Lucie Budilová, Kateřina Dostálová s klavírním doprovodem.

Orlickoústecko - Pokud nepořídíte v lese, přijďte na houby do muzea

Choceň - V Orlickém muzeu v Chocni se od pátku až do neděle koná již po pětadvacáté výstava hub. Jak mají choceňští mykologové ve zvyku, doplní i letošní expozici o výstavu bylin a fotografií. Různé druhy hub mohou návštěvníci obdivovat v pátek a v sobotu od 10 do 17 hodin, v neděli se výstava, která určitě potěší každého houbaře, zavírá o hodinu dříve.

Přívrat - Obec bude žít v pátek a v sobotu již pětadvacátým ročníkem slavností Přívratské vinobraní. Program odstartuje v pátek v 19 hodin koncert dvou kapel a taneční zábava, v sobotu bude pokračovat od 13 hodin kulturním odpolednem na návsi. Posluchače potěší mimo jiné vystoupení Věry Martinové nebo finalistů Talentmania. Večer se na návsi uskuteční koncert skupiny Harlej a zábava. Živá hudba bude hrát rovněž v sále U Coufalů. Pro děti budou připraveny různé atrakce.

Sloupnice - Tradiční vinobraní bude v sobotu pořádat také Sloupnice. V areálu Na Mlejnici vystoupí od 16 hodin hudební skupina Druhá tráva s Robertem Křesťanem a pokřtí zde své nové CD, které natočila v americkém Nashvillu. Tečku za příjemným dnem plným vína obstará večerní zábava se skupinou Betl Band.

Chrudimsko - Sportovní jezdecký klub zve na atraktivní parkurové závody

Chrudim - Sportovní jezdecký klub při Střední škole zemědělské a Vyšší odborné škole v Chrudimi zve veřejnost na podzimní seriál jezdeckých závodů na kolbišti ve Vestci. V sobotu 17. září v 9.30 hodin se začíná jezdeckými závody v parkurovém skákání na stupních Z L. Pokračuje se odpoledními soutěžemi od 13 hodin. V neděli pak budete moci zhlédnout klání jezdců při veřejném tréninku - začátek je v 10 hodin.

Lukavice - 25. ročník silničního běhu O Lukavický kahan se uskuteční v Lukavici v neděli 18. září od 10 hodin. Závod je součástí Velké ceny východočeské oblasti v bězích. Běží se na trati dlouhé 7 km (ženy 3,5 km, děti starší 2 km a mladší 770 m) převážně po asfaltu.

Libkov - SDH Libkov zve veřejnost na Posvícenskou zábavu, která se koná v pátek od 20 hodin v hostinci U Pilařů. Hraje skupina TRIK. Připravena je i bohatá tombola.

Řestoky - Obecní úřad Řestoky, Sbor dobrovolných hasičů Řestoky a organizační výbor zvou občany i všechny přátele obce na slavnostní svěcení vlajky a znaku obce, které je připraveno na sobotu. Sraz účastníků před slavnostním průvodem obcí se koná ve 12 hodin, průvod se vydá na cestu ve 12.30 hodin. Následuje bohatý program, z něhož si určitě vybere každý.

Pardubicko - Podzimní koncert je věnován Sukovi

Pardubice - Již tuto sobotu od 19.30 hodin se v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích uskuteční podzimní koncert festivalu Le Quattro Stagioni. Tentokrát je koncert s názvem Pocta Mistru Josefu Sukovi věnován, jak název napovídá, světoznámému českému houslistovi. V podání Komorní filharmonie Pardubice a pod taktovkou Jaromíra M. Krygela zazní Sukův slavnostní pochod V nový život, Dvořákův houslový koncert a moll v podání houslisty Pavla Šporcla a Sukova Pohádka, suita na motivy scénické hudby Radůz a Mahulena.

Pardubice - V sobotu se koná grandiózní výlet na bicyklech směr Kunětická hora. Jeho cílem bude hostinec U Přívozu, kde se divákům představí legenda české scény, pražské divadlo VOSTO5. Start cyklojízdy je v 15 hodin z Pernštýnského náměstí, začátek představení je naplánován na 17 hodin.

Královéhradecko - Dožínky začnou krojovaným průvodem

Hradec Králové - Královéhradecké dožínky se konají tuto sobotu. Program začne na Ulrichově náměstí po 10. hodině krojovaným průvodem, kterého se na cestě přes Masarykovo náměstí do Šimkových sadů tradičně zúčastní pardubická jízdní policie. Dopoledne ožije všech šest stanovišť v Šimkových sadech, která budou patřit koncertům, soutěžím, dobrému jídlu a pití i sportu.

Hradec Králové - Rallyshow na hradeckém letišti v sobotu otevře historii hradeckého okruhu Czechring. Areál, který je na letišti ve Festivalparku, bude od 8.30 do 17.30 hodin hostit čtvrtý ročník Rallyshow. Té se zúčastní přední čeští jezdci a závodníci s formulovými i okruhovými auty. Diváci se mohou také zastavit ve stánku Policie České republiky a prohlédnout si auta s modrými majáčky, která operují na českých dálnicích.

Sovětice - Malí hasiči předvedou své umění při nedělním celostátním festivalu přípravky. Děti od tří do šesti let zde budou prezentovat svoji činnost a dovednosti. „Každé družstvo má nacvičený program. Může to být cokoliv: pohádka, požární útok, zachraňování lidí. Celkem vystoupí čtrnáct družstev,“ uvedl starosta Sovětic Aleš Krátký. Akce začíná v 9.30 hodin.

Náchodsko - Vystřelte si z praku. Terč prý bude veliký

Nové Město nad Metují - Už po patnácté se v sobotu v areálu sokolovny v Krčíně koná populární soutěž ve střelbě z praku Podzimní Krčínský prak. Začátek je plánován na 13 hodin, prezence od 12.30 hodin. Občerstvení je zajištěno, včetně prasátka na grilu. Organizátoři slibují půjčení praku a těm, kteří si nevěří, vzkazují, že se bude střílet do velkého terče.

Teplice nad Metují - Občanské sdružení Spolek Radost o.s. pořádá v sobotu turistický pochod Teplickoadršpašská 33. Pořadatelé chtějí nabídnout vhodnou trasu všem, a proto připravili trasy na 16 a 33 km pro pěší, 30 a 50 km cykloturistům a 8 km pro kočárky a rodiny s malými dětmi. Cyklotrasy vedou přes polské území, proto je nutné mít občanský průkaz. Startuje se od 8 do 9.30 hodin z koupaliště v Teplicích. Každý účastník dostane malé občerstvení s sebou na cestu, po ukončení pochodu diplom a originální ručně vyráběnou medaili. Zvláštní cenu dostanou nejmladší, nejvzdálenější a nejstarší účastník.

Trutnovsko - Ve Svobodě vzpomínají na císaře

Svoboda nad Úpou - Při příležitosti povýšení Svobody nad Úpou na město císařem Rudolfem II. se konají každý rok dobové slavnosti. Letos připadají na sobotu 17. září. Na slavnostech jsou k vidění šermířské skupiny, folklorní vystoupení, umělecká řemesla. Slavnosti začnou v deset hodin na náměstí, bude tam otevřena dobová tržnice. Na pódiu se vystřídají kejklíři, šermíři i pouliční muzika. Ve 13 hodin dorazí se svou družinou Rudolf II., aby pozdravil lid. Odpoledne nebudou chybět pohádky, soutěže v rýžování zlata a podobně. V 16 hodin mohou návštěvníci obdivovat um Železného Zekona, večer se na pódiu vystřídají hudebníci. V 18 hodin začne koncert skupiny Plavci Rangers, od 19.30 hodin pokračuje vystoupení skupiny Góthiem se středověkou hudbou. Od 20.15 hodin začne koncert Františka Nedvěda mladšího a skupiny Konec konců. Koncert ve 21.30 hodin přeruší ohňové vystoupení.

Vrchlabí - Koncert mladého Brita, který je častým účastníkem například trutnovského festivalu Jazzinec, začíná v pátek od 20 hodin v Klubu Kotelna. Britský zpěvák a skladatel James Harries žije přes dvacet let v Česku. Jeho písně zní ve Snowboarďácích, Rafťácích, Bobulích.

Dvůr Králové nad Labem - Víkendový výlet do zoologické zahrady mohou návštěvníci spojit s prohlídkou pavilonu okapi. Druhé mládě pralesní žirafy okapi v historii dvorské zoo, které se narodilo 8. září, se má totiž čile k světu. Návštěvníci zoologické zahrady mohou nyní sledovat mládě přímo v expozici, a to každý den v době od 11 do 14 hodin.

Rychnovsko - Kostelecké posvícení s farmářskými trhy

Kostelec nad Orlicí - Celodenní bohatý program si můžete užít na Palackého náměstí v sobotu od 10 hodin, kde se koná již IX. Kostelecké posvícení. Uvidíte a uslyšíte hudební i divadelní vystoupení, čeká vás jarmark, farmářské trhy, dětské dílny a další doprovodný program.

Týniště nad Orlicí - V městském parku se v neděli můžete těšit na Týnišťské posvícení aneb Loučení s létem. Čeká vás Cimbálová muzika z Červeného Kostelce, kapela Trumf country rock z Orlických hor, Bandaska z Týniště. Uvidíte trénink oddílu řeckořímského zápasu, mažoretky a pro děti je od 13 hodin připraven Pohádový park a skákací hrad.

Potštejn - Koncert dua Radka Tomáška a Františka Vlčka „Kontraprodukt pro dva pohodáře“ začne v mramorovém sále zámku v sobotu v 19 hodin. Kombinace těchto dvou umělců a příjemné atmosféry v zámeckém prostředí slibuje nevšední hudební zážitek.

Jičínsko - Na Závisti bude určitě co obdivovat

Hořice - Základní organizace Českého svazu chovatelů Hořice v Podkrkonoší pořádá tradiční výstavu králíků, drůbeže, holubů a okrasného ptactva se speciální výstavou andulek ve svém chovatelském areálu Na Závisti. Školy a školky mají možnost návštěvy v pátek dopoledne. Pro veřejnost je otevřeno v pátek od 14 do 17 hodin, v sobotu od 8 do 17 hodin a v neděli od 8 do 15 hodin. Občerstvení, tombola a prodej chovných zvířat jsou zajištěny.

Domoslavice - Aeroklub Hořice zve v sobotu od 10 hodin na den otevřeného letiště u příležitosti 75. výročí prvních vzletů. Akce je organizována jako setkání bývalých a současných členů aeroklubu a příznivců létání v Hořicích. Na programu jsou prohlídka a předvedení letecké techniky Aeroklubu Hořice, setkání pamětníků historie klubu, ukázky letů kluzáků i motorových letadel a seskoku parašutistů, vyhlídkové lety v motorových letadlech i kluzácích za klubové ceny, předvedení ultralightů a mnoho dalších leteckých atrakcí.

Libáň - V září pokračuje 11. ročník hudebního festivalu Foerstrovy dny 2011. V sobotu vystoupí v 19 hodin v Domě kultury Zámecké saxofonové kvarteto. Vstupné je 100 korun.

16.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Škoda Octavia - Čína
AUTOMIX.CZ
22

Tohle opravdu není Superb. Škoda v Číně prodává jednu zvláštnost

Bývalá ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková

Lea Tomková už není zastupitelkou

Unikátní bronzový kotel musel k lékařům

Pardubice /VIDEO/ - Archeologický nález, který skončil v nemocnici. Více než dva tisíce let stará bronzová nádoba, kterou minulý měsíc našel náhodný nálezce na zatím tajeném místě v lese na Pardubicku, musela k lékařům, konkrétně na radiodiagnostické oddělení Parduické nemocnice.

Okresní fotbal: Chvojenec vypekl vedoucí tým přeboru

Pardubice - Křičeň poprvé prohrála a na uvolněné místo se přihlásily Libišany. Lukáš Moravec řádil.

Ťukáte si na cello, nebo na čelo?

Pardubice - Ťukáte si na cello, nebo na čelo? Hudebníky, kteří dávají přednost ťukání na cello se čtyřmi strunami, máte šanci vidět v úterý večer v Domě hudby.

Muž stál uprostřed rušné silnice

Pardubice - S mírně nesoustředěným chodcem uprostřed aut si chvíli nevěděli rady.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT