Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

2.12.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: Deník/ Iveta Nádvorníková

Svitavsko - Jarmark, pečení cukroví a peklo ve sklepení

Svitavy - Na druhou adventní neděli bude svitavské náměstí zaplněné stánky, můžete si zakoupit nevšední dárky, ale také třeba jen tak postát, dát si medovinu a popovídat s přáteli. V městském muzeu se seznámíte se zvyky, s pečením cukroví, pletením vánoček, smažením tradičních vánočních hnízd, pouštěním lodiček nebo malováním perníčků. Ve Fabrice bude pro děti připravena dílna, kde si mohou udělat vánoční ozdoby. V klubu Tyjátr hlavně ty nejmenší zaujme nonstop promítání pohádek.

Litomyšl - Akce, které se konají o víkendu v Litomyšli, zaujmou. V sobotu od deseti do sedmnácti hodin můžete zajít na „Barborkové slavnosti na zámku“. Program je pestrý. Uvidíte pohádku Tři oříšky pro Popelku, odpoledne vánoční představení v zámeckém divadélku pro děti a dospělé nebo si poslechnete dětský sbor Lilium v zámecké kapli. Na druhém zámeckém nádvoří hlavně děti potěší Popelčin dvůr, zvířátka v ohradách a kapři v kádích. Pod arkádami nebude chybět staročeské tržiště. V sobotu od jedenácti a v neděli od třinácti hodin můžete navštívit také pravé pohádkové peklo, a to v zámeckém sklepení. Organizátoři slibuji, že takové peklo jste ještě neviděli. Přijďte s dětmi vyhrát nad mocnostmi pekelnými. A že máte strach? Napravené hříšníky z pekelných spárů vysvobodí svatý Mikuláš. Prohlídky jsou každou půlhodinu.

Chrudimsko - Hlinsko zažije Mikulášsko-vánoční jarmark

Hlinsko - V sobotu od 8.30 do 16 hodin se u zimního stadionu v Olšinkách v Hlinsku uskuteční Mikulášsko - vánoční jarmark. Vzhledem k zaměření jarmarku zde bude k vidění mnoho výrobců a prodejců tradičního vánočního zboží, čerstvě pražená káva, trdelník, cukrovinky, ručně vyráběné produkty z oblasti keramiky, oděvnictví, dřeva a jiných přírodních materiálů. Pro děti je připravena pravá mikulášská nadílka.

Holetín -Příjemně se naladit na vánoční čas můžete přijít v neděli 4. prosince ve 14 a 16 hodin do Kulturně - společenského centra Holetín. Vystoupí Břízův chrámový sbor Kameničky a sólisté, aby v předvánočním čase všechny potěšili svým nádherným zpěvem.

Orlickoústecko - Na mši zazpívá bývalá královna

Lanškroun - Advent doprovází v Lanškrouně řada akcí. Tuto neděli se budou na nádvoří zámku v době od 13 do 19 hodin konat adventní a farmářské trhy, jež zpestří od 14 hodin koncert Lanškrounského ženského sboru a od 16 hodin Čertovský rej se soutěžemi pro děti. V kostele sv. Václava se bude od 10.30 hodin konat mše za doprovodu zpěváků z Rapa Nui, zazpívá i bývalá královna Velikonočních ostrovů.

Žamberk - Městské muzeum zahájí v neděli výstavu Vánoce a zima, to je prostě prima! Expozice představí vánoční zvyky, tradice, betlémy, fotografie se zimní tematikou a sportováním v zimě. Na vernisáži, která začne v 15 hodin, vystoupí pěvecký sbor Viola Žamberk, vánoční punč nabídne o. s. RosaLie. Výstava bude přístupná do 18. prosince.

Pardubicko - Vánoční koncert s virtuosem Hudečkem a hosty z Mexika

Pardubice - Předvánoční koncerty houslového virtuosa Václava Hudečka a komorního souboru Barocco sempre giovane v Pardubicích se staly již tradicí. Letošní koncert bude vyvrcholením podzimního cyklu abonentních koncertů, které soubor pořádá v Rytířském sále zámku a v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích pravidelně již od roku 2006. Návštěvníci koncertu v Sukově síni Domu hudby se v pátek 2. prosince v 19 hodin mohou těšit nejen na Václava Hudečka a Barocco sempre giovane, ale i na vzácné hosty - pěvecké duo manželů Petry a Rafaela Alvarezových z Mexika.

Pardubice - Po roce se opět pořádá finále velké soutěže pro akční a energické dámy, babičky Primababča 2011. Dvanáct finalistek z celé republiky se představí v zábavném kulturním programu v Kulturním domě Hronovická Pardubice. Akce začíná ve 14 hodin. Hostem zábavného soutěžního programu bude Standa Hložek.

Pardubice - V pátek 2. prosince od 16 do 19 hodin v Kulturním domě Hronovická v Pardubicích se koná již 17. Velká mikulášská show. Součástí bohatého programu budou vystoupení loutkového souboru Kacafírek, zpěvaček Petry K a Anety Smolíkové, čertiáda a taneční vystoupení H.P.M. Dance studia Pardubice, dětská diskotéka a dětská revue bratří Petrášů, šachová simultánka a řada soutěží o ceny.

Královéhradecko - Otužilci poplavou v chladném Labi

Hradec Králové - V sobotu 3. prosince se zájemci mohou přijít podívat na otužilce, kteří budou plavat v Labi. Začíná se o půl druhé odpoledne na Eliščině nábřeží u sokolovny. Akci pořádá oddíl dálkového a zimního plavání Sokola Hradec Králové. Přijet by měli plavci z celé České republiky. Otužilci si mohou vybrat ze čtyř tratí od sto metrů až po jeden kilometr.

Hradec Králové - Společnost železniční výtopna Jaroměř připravila pro své velké i malé příznivce na sobotu 3. prosince jízdy oblíbených parních vlaků s lokomotivou Velký Bejček. Vzhledem k prosincovému termínu bude ve vlaku také cestovat Mikuláš s čerty a andělem a malým cestujícím nadělí sladkosti. Parní vlak vyrazí z nádraží v Jaroměři v 8 hod. a se zastávkami v Černožicích, Smiřicích a Předměřicích přijede v 8.31 hod. na hlavní nádraží v Hradci Králové. Po stejné trase se vydá zpět v 8.50 hodin a z Jaroměře dále pokračuje do České Skalice.

Rychnovsko - Anděl Ariel dorazí na zámek

Potštejn - Na Zámek v Potštejně vás pozve anděl Ariel k prohlídce vánočně ozdobeného zámku. Spolu s malou zvídavou holčičkou doputujete až do Betléma, kde vám zkušení herci i nadšení ochotníci přiblíží Betlémský příběh. Zámecké místnosti budou vyzdobené v duchu starých českých tradic, provoněné vánočním punčem, který přichystají služebné v dobových kostýmech. Díky hraným vánočním prohlídkám můžete v sobotu od 14 hodin putovat časem, poté v 15.30 hodin zhlédnout divadelní pohádku O pokladu loupeživého Mikuláše a o víle Bublince. Od 16.15 se můžete těšit na mikulášskou nadílku, po které bude následovat adventní koncert.

Dobruška - Od pátku do neděle se v Podorlickém vzdělávacím centru koná třetí ročník výstavy Betlémy z Podorlicka a Orlických hor. Bohatý program bude pro návštěvníky připraven od 9 do 16 hodin. Čeká vás možnost závodu modelů F1 na profesionální dráze, jízda v trenažéru osobního automobilu, výroba upomínkových předmětů na CNC strojích nebo pečené kaštany a špekáčky z kovářské výhně. Možná přijde i Mikuláš s nadílkou.

Rokytnice - v Orlických horách V pátek se přijďte pobavit na akci s názvem Velká mikulášská. Vše začne koncertem dětského pěveckého sboru Viola ve 14.15 hodin. Od 15 hodin se děti i jejich rodiče mohou zúčastnit soutěží a mikulášského zápolení ve škole. Živá hudba bude znít náměstím od 17 hodin a hlavní bod programu zahájí v 18 hodin Velká čertovská show s mikulášskou nadílkou a slavnostním rozsvícením vánočního stromu.

Jičínsko - Zábava s čerty pro celou rodinu

Staré Hrady - Čerti a čertice ze starohradských pohádek ovládnou zámek Staré Hrady u Libáně na Jičínsku v sobotu 3. prosince a v neděli 4. prosince vždy od 10 do 17 hodin. Velká čertenická soutěž, pro každého „člobrdíka” dárek od starohradského čerteníka. Čtení z velké Knihy hříchů, ochutnávka čertovské medoviny a pekelně dobrých bonbonů, zábava a hry s čerty - Čerte, nezlob se, kostky, karty a další. Pekelná překvapení pro děti i dospělé. Vstup zdarma na prohlídkový okruh pro každého, kdo přijde v čertovském převleku.

Markvartice - V sobotu 3. prosince se bude v restauraci U Markvarta promítat film Tobruk za účasti režiséra a producenta filmu Václava Marhoula a vrchního osvětlovače Slávka Mikovce. Oba budou s diváky diskutovat o filmu a natáčení v Africe. Moderuje Jana Tomsová, filmová producentka.

Trutnovsko - Děti ozdobí v zoo vánoční stromky

Dvůr Králové - Místní zoo připravila pro školáky zajímavou akci. Když od zítřka až do 22. prosince přijdou do zahrady ozdobit svůj vánoční stromeček, užijí si za to prohlídku Vánoční zoo zdarma. „Ozdoby mohou být standardní, nebo vyrobené přímo dětmi. Vzhledem k tomu, že stromečky stojí venku, ozdoby musí být z trvanlivých materiálů, aby odolaly počasí. Doporučujeme dřevěné, slaměné, ze sušeného ovoce a podobně. Nevhodné ozdoby jsou například z papíru, z plastu a PET lahví,” upozorňuje tisková mluvčí zahrady Jana Myslivečková. Třídy se svými učiteli či učitelkami, které mají o akci zájem, se musejí předem objednat na webových stránkách www.zoodvurkralove.cz/cs/programy-a-souteze/vanocni-stromky/. Žacléř Úvodní ročník soutěže Rýchorská vánočka 2011 se koná v sobotu v mateřské škole Na Pilíři. Z minimálně dvaceti vzorků vánoček bude vybírat odborná porota i veřejnost. Připraveny jsou ukázky zdobení perníčků, pletení vánočky i prodej výrobků dětí z mateřinky. Začátek je ve 14 hodin.

Rtyně v Podkrkonoší - Adventní koncert Koletovy hornické hudby začne v sobotu od 18 hodin v Orlovně. Jako hosté vystoupí dirigent Joe Martan (USA) a hudební skladatel a aranžér Rudolf Koudelka. Nebudou chybět ani dvě velkoplošné projekce.

Náchodsko - Mikulášský parní vlak vyjede v sobotu

Jaroměř - V sobotu 3. prosince se uskuteční Advent v muzeu - setkání s vánoční hudbou a zpěvem koled v prostorách Městského muzea v Jaroměři. Program připravily děti ze škol a školek z Jaroměře i okolí. Pestrá prodejní nabídka která je součástí, obsahuje nejen hračky, knihy, ale také oblíbené vánoční pohlednice J. Škopka, tradiční pečivo a dřevěné ozdoby, adventní věnečky, nevšední bižuterii a další milé dárečky. Nebude chybět oblíbená dílna pro děti připravená josefovským DDM Klíč. Advent začíná v 9 hodin, Mikuláše s čerty očekáváme o půl čtvrté odpoledne.

Jaroměř - Mikulášský parní vlak vyjede na trať tuto sobotu 3. prosince. Jízda muzejního vlaku s parní lokomotivou Velký Bejček začíná v 8.00 hodin v Jaroměři, dále pokračuje na trati Hradec Králové - Jaroměř - Česká Skalice, Hradec Králové - Jaroměř - Kuks - Dvůr Králové nad Labem Mostek a zpět Jaroměř. Pro malé cestující je připravena nadílka. Přesný jízdní řád naleznete na internetových stránkách: www.spolecnost-zeleznicni.cz

2.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Při nehodě v Ostřetíně museli hasiči likvidovat na 700 litrů nafty, která přes kanalizaci unikala do potoka.
5

Hasiči po nehodě chytali stovky litrů nafty

Poslanec Martin Kolovratník odpovídá čtenářům Deníku online.

On-line skončil: poslanec Kolovratník odpovídal čtenářům

Lidé se budou moci setkat s předními českými youtubery

Pardubice – Show plná rozhovorů, výzev, dotazů a hudby předních českých youtuberů. To je Youtuberská show založená na interakci mezi vystupujícími a diváky.

Poušť, prapodivná zvířata a nemyté ženy v Holicích

Holice – Fotograficko-filmovou projekci Záhadná Namibie mohou zájemci zhlédnout ve středu od 18 hodin v holickém kulturním domě.

Pardubice berou podvodníci útokem

Pardubice – Podvodníkům se daří unikat. Ale jen někdy. V Pardubicích jsou přesto viděni každý druhý den.

Na závodišti bude síň slávy

Pardubice – Na pardubickém závodišti vznikne Síň slávy Velké pardubické. Její součástí budou expozice artefaktů z minulosti a současnosti nejznámějšího českého dostihu a promítací prostor pro reprodukci samotných závodů, ale i pro edukativní filmy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení