Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

10.2.2012
SDÍLEJ:

Iuventus v Koreji.Foto: Archiv sboru

Svitavsko - Večer pod lucernou s Iuventusem ve Fabrice

Svitavy - Večer pod lucernou s Iuventusem se koná tuto sobotu od devatenácti hodin ve svitavské Fabrice. Na začátku listopadu minulého roku se pěvecký sbor Iuventus zúčastnil soutěže a festivalu v jihokorejském Busanu. V sobotu večer se ve Fabrice bude povídat nejen o atmosféře festivalu, ale i o putování po Jižní Koreji. Je samozřejmé, že zazní také písničky, které Iuventus v soutěži předvedl. Jedna z nich dokonce zazní v korejštině.

Litomyšl - Na charitativním koncertu kapely Sunplugged můžete svým příspěvkem podpořit Léčebnu dlouhodobě nemocných v Litomyšli. V průběhu koncertu bude probíhat dobrovolná sbírka na podporu léčebny. Koncert se uskuteční v sobotu od dvaceti hodin v Music Clubu Kotelna v Litomyšli. Po skončení koncertu následuje afterpárty.

Orlickoústecko - Žamberský masopust a tradiční zabijačka

Žamberk - Městské muzeum a spolek divadelních ochotníků Diviš zvou v sobotu na první žamberský masopust a tradiční zabijačku. Zahájení masopustního průvodu je na Masarykově náměstí u radnice v 10 hodin. Průvod masopustních masek projde ulicemi Žamberka a bude doplněný dalším programem. Na parkovišti u muzea bude od 10 hodin zabijačka.

Žampach - Už tradiční masopust začne v sobotu ve 13 hodin v areálu Domova pod hradem Žampach. Průvod masek projde obcí, o hudební doprovod se postará Jiná doba z Kunvaldu.

Vysoké Mýto - Nedělní podvečer bude v místní čajovně patřit Šamanskému bubnování, léčení, cestování, intuitivnímu malování, zpívání a ječení s Janem Čejkou. Pracovat se bude také s energiemi, slovy, podvědomím a signály. Začíná se v 17 hodin.

Chrudimsko - Pozvánka na staročeskou maškaru

Žďárec u Seče - V sobotu ovládnou Žďárec u Seče staročeské maškary. Začátek průvodu je v 11 hodin od kulturního domu. Večer od 20 hodin následuje maškarní ples, na kterém zahraje Peškovo trio. Bohatá tombola a občerstvení je zajištěno. Masky i diváky srdečně zvou pořadatelé.

Hlinsko - Již pátým rokem pro vás organizátoři připravují turnaj v Člověče nezlob se! Rádi by zde uvítali dvoučlenné týmy hráčů, které budou soutěžit o hodnotné ceny. Pokud nebudete mít spoluhráče, určitě se najde někdo, kdo bude ochoten se k vám připojit přímo na místě. Tak tedy neváhejte a přijďte si zahrát tuhle bláznivou hru v neděli od 14 hodin do Centra Jana XXIII. (výměník na sídlišti).

Krouna - TJ Sokol Krouna zve všechny na sokolský ples, který se uskuteční v sobotu a je poslední akcí plesové sezony v Krouně. K tanci a poslechu zahraje kapela Artur. O předtančení se postará taneční skupina TKG Hlinsko. Nebude chybět soutěž o ceny.

Pardubicko - Plošináři se sejdou na ledové ploché dráze

Pardubicko - V neděli od 13 hodin se bude na přeloučských písnících Lohenice Mělice konat mistrovství České republiky na ledové ploché dráze. Klání je mezinárodní, návštěvníci se tak mají určitě na co těšit.

Pardubice - V pátek se uskuteční historicky 1. reprezentativní hokejový ples, který začne o půl osmé večer v kongresovém centru Afi Paláce. V programu se mimo jiné objeví Filharmonie Hradec Králové. Hlavní hvězdou večera bude Michal David. Na nejšťastnějšího výherce v tombole čeká automobil značky Ford Ka.

Pardubice - V sobotu se v restauraci Budwarka na Dubině koná již 17. ročník mariášového turnaje Šerpan Cup. Program bude zahájen v 9.15 hodin. Ceny jsou připraveny pro všechny účastníky.

Pardubice - V neděli pokračuje v Kulturním domě Hronovická projekt Pohádkový svět. Maškarní bál pro děti aneb Vosa přiletí z Trutnova začne v 15 hodin. Pro děti jsou připraveny nejrůznější soutěže o sladké ceny.

Pardubice - Výstavy Moderní bydlení a zahrada, která se uskuteční ve dnech 10. 12. února v ČEZ-Areně v Pardubicích, se zúčastní více než 130 firem z celé České republiky. Výstava je rozdělena na tři sekce zahradní, stavební a interiérovou. Výstava je pro veřejnost denně otevřena od devíti hodin ráno. V pátek a v sobotu trvá do 18 a v neděli do 16 hodin.

Královéhradecko - Nové Adalbertinum bude otevřené pro celou rodinu

Hradec Králové - V Novém Adalbertinu na Velkém náměstí v Hradci Králové pořádají v sobotu Masopust pro celou rodinu. Akce je rozdělena na dvě části: od 15 hodin pro děti a od půl osmé večer pro dospělé.

Kunčice - V neděli ve 15 hodin se koná v Kunčicích nedaleko Nechanic tradiční dětský karneval. Všichni účastníci se mohou těšit na ceny. Přijďte tedy do hospody U Havrana!

Hradec Králové - Plesová sezona je v plném proudu další dva bály se uskuteční v sobotu večer. V královéhradeckém Aldisu od půl osmé večer začíná Reprezentační ples Vojenské zdravotnické služby, v kratonožské hospodě U Kaštanu pak ve dvacet hodin 4. sportovní ples.

Rychnovsko - Vítězové Karlovarského skřivánka se představí v Kodymově národním domě

Opočno - V sobotu se můžete těšit na koncert v podání vítězů soutěže Karlovarský skřivánek, který se uskuteční v Kodymově národním domě od 16 hodin. Na koncert vás zve Základní škola Opočno, město Opočno, Královéhradecký kraj a Mezinárodní pěvecké centrum v Karlových Varech.

Vamberk/Kvasiny - Nevíte, jaký program připravit svým ratolestem na nadcházející víkend? Navštivte s nimi jeden z karnevalů. Ve vamberské Sokolovně od 14 a od 15 hodin v kulturním domě v Kvasinách pro vás a vaše děti připravili Karnevalové reje (na snímku). Na malé návštěvníky čeká zábava, tancování a spousta masek.

Jičínsko - Extrémní cyklistický závod

Jičín - V sobotu se ve Fit clubu na Lidickém náměstí uskuteční diashow o extrémním cyklistickém závodě. Jan Kopka: 1000 Miles Trans Czecho Slovakia. Již potřetí se zde od 18 hodin představí sportovec, který vás po diashow o sportovních extrémech na Aljašce, Austrálii, Laponsku, Americe, tentokrát „vezme“ do Československa. Kopka přenesl všechny své zkušenosti z celého světa do našich podmínek a uspořádal extrémní cyklistický závod. Na úvod bude promítnut krátký film o bikování v Laponsku.

Staré Hrady - Pojďte s námi do pohádky zachránit princeznu Laskonku! Na hradě se usídlili draci skalní, ohnivý, vodní, lesní, noční, bahenní, písečný, sněžný, hromový, zlatý, sklepní drak a mnoho pohádkových bytostí, strašidýlek a skřítků z pohádek čaroděje Archibalda I. Od sklepa až po půdu vás provede opravdová princezna, rytíř, čaroděj nebo čarodějnice. Zábava, soutěže, hry a překvapení pro děti i dospělé. Únor a březen sobota, neděle, svátky, prázdniny od 10 do 17 hodin.

Náchodsko - Na zlatokopce čeká rýžování zlata nebo chytání bizonů

Náchod - V sobotu od 10 hodin můžete i s dětmi vyrazit na Klondike recesní zlatokopecké a zálesácké putování dvojic a rodin, během kterého budou připraveny různé netradiční soutěže ( rýžování zlata, chytání bizona, střílení z luku a kuše, lovení mustangů, hra v salonu apod.). Přihlášky se podávají do půl desáté dopoledne před budovou Déčka. S sebou si vezměte: sáňky či pekáč, rýžovací pánev na zlato a další důležité pomůcky zálesáka. Na účastníky čeká občerstvení a drobné zálesácké odměny. Večer od 20 hodin je pro mladé i dospělé tanečníky připraven v restauraci Vatikán Country bál, plný hudby, tance, zábavy a soutěží (o nejsilnějšího muže a ženu bálu, nej družstvo bálu, nejlepší taneční pár apod.).

Nové Město nad Metují - Tradiční svatební Valentýnská výstava se uskuteční o tomto víkendu od 9 do 16 hodin v prostorách expozic zámku v Novém Městě nad Metují. K vidění budou nejen svatební úbory, ale i oznámení, kytice, prsteny, vlasové doplňky či prádlo. Připraveny budou rady od profesionálů, ukázky líčení, svatebních videí nebo slavnostních tabulí. Zpřístupněna budou secesní apartmá se svatební výzdobou, čeká na vás také dražba svatebních kytic a dortů a módní přehlídky ve velkém sále v 10 a ve 14 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Martínkovice - Spolek Hraběnky zve na šestý martínkovický Košt pěstitelských destilátů, který se koná v sobotu v kulturním domě. Sběr vzorků je od 13 do 14 hodin. Při sousedském posezení zahraje k tanci i poslechu originální náchodská kapela Klapeto.

Police nad Metují - Polický filmový klub uvádí v sobotu 11. února v Kolárově divadle filmový maraton. Na programu je úspěšná dobrodružná trilogie Pán prstenů. Kdo by neznal malého hobita Froda Pytlíka, který se ze svého rodného kraje dostane až do samotného centra mytické bitvy. Maraton začíná ve 13 hodin Společenstvo prstenu, v 16 hodin Dvě věže a v 19 hodin Návrat krále. Časy jsou orientační. Občerstvení je zajištěno.

Trutnovsko - Masopustní rej dorazí do Trutnova

Trutnov - V sobotu se na Krakonošově náměstí koná od 9 do 17 hodin masopustní veselice. I letos se mohou lidé těšit na kostýmovaný průvod, který vyjde v 11 hodin od Staré radnice a bude směřovat k městskému úřadu. Tam převezme král klíč od města. Poté se rozehraje veselice na Krakonošově náměstí. Nebudou chybět zabijačkové hody: tlačenka, jitrnice, prdelačka, ovárek a další lahůdky. Masopustní veselí ukončí v 17 hodin symbolické vhození Bakchuse do kašny.

Trutnov - Po masopustním veselí se mohou účastníci převléknout do plesových šatů a fraků a vydat se na historicky druhý reprezentační ples města Trutnova. Začíná ve společenském centru Uffo ve 20 hodin. Program plesu zahájí ohňové vystoupení skupiny Amanitas. K tanci a poslechu budou hrát JH Big Band z Hradce Králové, který později vystřídá skupina Abba World Revival. V průběhu večera mohou lidé vidět mistryni v krasojízdě, Brasil show, kouzelnické vystoupení Quick Chance. Připraveno je i malé popůlnoční překvapení. Plesem provází moderátor Jan Rosák.

Dvůr Králové - V zoologické zahradě právě probíhá zimní sezona, otevřeny jsou všechny pavilony, výběhy v klasické části zoo a výběhy žiraf, zeber a nosorožců. Návštěva zoo se může stát příjemným zpestřením volného víkendu. Otevřeno je denně od 9 do 16 hodin.

10.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z utkání hokejové extraligy Pardubice – Zlín (4:3 po prodloužení).
14

Treille trefil v prodloužení dva body pro Dynamo

Úderem páteční druhé hodiny odpoledne se otevřely volební místnosti pro volby do Poslanecké sněmovny.
5

Ve volebních místnostech v Pardubicích bylo v pátek odpoledne plno

V Pardubické nemocnici chtěla volit asi třicítka pacientů

Pardubice - Lidé, kteří jsou v den voleb hospitalizovaní v Pardubické nemocnici, o svou šanci nepřišli. Mohli totiž volit do přenosné urny. Zájem o volby projevilo zhruba třicet pacientů z jedenácti oddělení. Zástupci volební komise z okrsku Pardubičky přišli s přenosnou urnou dnes (pátek), ale mezi lůžka se vypraví i zítra, aby umožnili zájemcům vhodit do urny obálku s hlasem.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se otevřely. V Pardubicích došlo k incidentu kvůli agitaci

Pardubický kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede. 

Basketbal: Na Dašickou přiletí nové Sovy

Pardubice – Vyrovnaná bilance. To není pro pardubické basketbalisty běžná záležitost. Jenže v letošním ročníku Kooperativa NBL prohráli poprvé už ve druhém kole. V sobotu nastupí ke svému třetímu zápasu.

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Královéhradecko - Adolfu Klepšovi mohou voliči posílat preferenční hlasy. Nepropadnou. Podle krajského úřadu připadnou straně, za kterou Klepš kandidoval. Přesto je to podle úředníků neobvyklá situace a poslané hlasy lze vnímat pietně či symbolicky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení