Šermířské divadlo Zubři tam od čtrnácti do jedenadvaceti hodin uspořádá druhou akci z kulturního cyklu Pardubické léto s minulostí, tentokrát s názvem Putování pernštejnskými Pardubicemi.

„Tato část cyklu Pardubické léto s minulostí se bude zabývat obrazy z doby největší slávy města, kdy ho spravoval renesanční šlechtic Vilém z Pernštejna,“ uvedl za pořadatele Pavel Konvalina. „Na Příhrádku vyroste středověké tržiště. Nebudou chybět rytířské hry, koncert dobové hudby, rytířský turnaj o přízeň dam a panen, fakírské vystoupení, ale také interaktivní zbrojnice z dob gotiky a renesance,“ sdělil Konvalina.

„Pardubické léto s minulostí je cyklus kulturních akcí, který je tematicky zaměřen na názorné seznámení laické veřejnosti s několika kulturně–historickými okruhy,“ dodal Konvalina.

Na pardubickém Příhrádku ale zítřejším programem cesty do minulosti ještě nekončí. Poslední akce z uvedeného cyklu nazvaná Putování Pardubickem za vlády Marie Terezie, která bude zaměřená na Sedmiletou válku, se uskuteční v sobotu 1. srpna. (teh)

Fotogalerie: Archiv Pardubického deníku