Špička folku

Vystoupí první dáma country hudby Věra Martinová, nestárnoucí Spirituál kvintet, populární trampské skupiny Kamelot a Hop trop, ale i patron festivalu Pavel Žalman Lohonka s hosty, původní sestava skupiny AG Flek a přijede také legendární trampský autor Miki Ryvola. Představí se více jak dvacet skupin, které reprezentují současnou špičku folkové scény.
Festival Folkové Chvojení, který je součástí  projektu Folk žije!, si zakládá na tom, že do svého programu zařazuje populární osobnosti bok po boku s méně známými kapelami, čímž se snaží upozornit na mladé tvůrce tohoto mediálně opomíjeného žánru.

Mezi nováčky návštěvníci letos uslyší například vítěze východočeské Porty Strunovrat, Zhasni, Bujabézu, Pavučinu, Lážo Plážo nebo Passage a Bonsai č.3.

Zahraniční host

Ze zahraničí k nám dorazí i slovenská skupina Rolničky a  program doplňuje řada léty prověřených jmen, třeba královéhradecká Lokálka, humorista Pepa Štross, dívčí country-trio Berušky, bluegrassový Monogram, trampský Lístek nebo úspěšná pardubická formace Marien kolem dramaturga festivalu Víti Troníčka. V přírodním areálu je možné stanovat, je zajištěno i místo pro parkování, k dispozici bude i úschovna zavazadel, občerstvení je samozřejmostí.

Jak se již stalo tradicí, každý návštěvník obdrží zdarma festivalový zpěvník.

Markéta Markovicsová