Je konec nejistotě. Zastupitelé se dohodli! Obyvatelé a návštěvníci Pardubic se i letos mohou těšit na prázdninové promítání filmů pod širým nebem.

Drama letního kina s happy endem

Promítačky se navíc zřejmě vrátí do Tyršových sadů.
Přestože na stříbrném plátně Pardubického letního kina se za dobu jeho fungování už odehrála nejrůznější dramata, možná to největší zažívají v posledních letech každoročně touto dobou jeho pořadatelé v zákulisí. Po loňské anabázi, kdy ani dva týdny před startem sedmého ročníku nebylo jasné kde a zda vůbec bude letní biograf promítat, si podobně strastiplnou cestou prošli organizátoři i letos.

Osud prázdninových projekcí visel doslova na vlásku. Dnes mohou všichni příznivci tohoto ojedinělého projektu, který Pardubicím závidí lidé po celé republice, slavit.
Dohadům a debatám o dalším bytí a nebytí Pardubického letního kina je definitivní konec. Alespoň pro tento rok.
Pardubičtí zastupitelé doslova v hodině dvanácté, na svém mimořádném jednání, odsouhlasili požadovanou dotaci ve výši 600 tisíc korun, potřebnou pro provoz biografu. Tím dali projektu zelenou.

Je tedy víc než jisté, že i letos zpříjemní všem obyvatelům i návštěvníkům města perníku prázdninové večery na šest desítek filmových lahůdek romanticky promítaných pod širým nebem. Navíc opět úplně zadarmo.

Návratu na původní místo nic nebrání

Další dobrou zprávou, alespoň pro pořadatele letních filmových projekcí, je fakt, že rekonstrukce Tyršových sadů odstartuje až začátkem září, a tak nic nebrání tomu, aby se kino vrátilo na své původní místo, kde před sedmi lety začínalo, a kde se odehrálo šest úspěšných ročníků. „I když se nám loni po dlouhém hledání nakonec podařilo zajistit adekvátní náhradu, Tyršovy sady jsou Tyršovy sady. Mají své kouzlo, navíc jde o místo vzdálené jen pár kroků od rušného centra města. To hovoří za vše," říká pořadatel Pardubického letního kina Tomáš Drechsler, který věří, že návrat do Tyršových sadů letošní ročník ještě zatraktivní.

Téměř půl milionu návštěvníků

Velký úspěch si pořadatelé ze společnosti Cinema Time připsali již začátkem března, kdy dlouhodobý význam a kulturní přínos Pardubického letního kina ocenilo dokonce ministerstvo kultury, které převzalo záštitu nad chystaným osmým ročníkem.

Vedle pardubické celorepublikové přehlídky nejlepších divadelních komedií, Grand Festivalu smíchu, jde vůbec o jedinou kulturní akci na Pardubicku, která se něčím podobným může chlubit.
Pardubické letní kino, to je sedm úspěšných ročníků, 420 filmových lahůdek a bezmála půl milionu spokojených návštěvníků. „Jsme moc rádi, že v této tradici budeme moct pokračovat i v letošním roce," uvádí promotér Pardubického letního kina Jan Motyčka.

Prázdninový biograf pod širým nebem začal ve městě promítat v roce 2006. Z Tyršových  sadů, kde byl dlouhá léta doma, se loni kvůli plánované opravě parku musel přesunout na louku mezi bývalým lihovarem a skateparkem nedaleko hlavního nádraží.  Ani to mu však neubralo na diváckém zájmu.