Velkou akci na sobotu připravil Pardubický pivovar. Jeho brány se otevřou ve 14 hodin. Do 17 hodin bude probíhat dětský program, který skončí zapálením čarodějnice. Děti se mohou těšit na dílničky, soutěžní stanoviště s úkoly a soutěže v pojídání koláčů. Pro dospělé je připravena přednáška o pivovarnictví a také exkurze v pivovaru. Kromě velkého ohně bude na místě i několik menších ohnišť. Jedno bude vyčleněno pro opékání špekáčků, které budou na místě v prodeji. Dalších pět ohňů je určeno pro kotlíkové guláše, i ty budou moci návštěvníci ochutnat a také hlasovat o nejlepší guláš. Od 17.30 do 22 hodin hrají kapely, country skupina Jako vždycky a Teplá buchta (Kabát revival). Děti mají vstup za 60 korun (s maskou za 30), dospělí zaplatí 120 korun (s maskou 80 korun).

Pálení čarodějnic připravili na sobotu také v obci Rokytno. Uskuteční se za rybníkem od 17 hodin. Připraveny jsou soutěže pro děti i hudební vystoupení, volit se bude nej… čarodějnice a čaroděj. Hranice bude zapálena po setmění.

Další ohně se rozhoří v předvečer prvního máje. Vyhlášené je pálení čarodějnic v areálu choltického zámku. Užít si tento lidový zvyk můžeme i u hasičské zbrojnice v Lázních Bohdaneč, na hřišti v Sezemicích a mnoha dalších místech.