Ten se postaral nejen o námět a scénář, ale také o dramaturgii, výpravu, scénu i část rekvizit k inscenaci, kterou uvedlo v pardubickém Kulturním domě Hronovická Divadlo Katastrofa jako svůj poslední titul letošní sezony.

Diváky Antonín Honyš zavedl do důvěrně známého prostředí, z něhož dokázal vytěžit velmi solidní text plný neotřelých motorkářských metafor, veselých historek i životních pravd. Představení nebylo pouhou sondou do světa nablýskaných mašin, ale též holdem všem velkým motocyklovým jezdcům, jako byli František Šťastný či Gustav Havel.

Autor ve hře použil také typický motorkářský slang. Publikum se tak mohlo dozvědět, jak se v motorkářské hantýrce říká malé potřebě. Zatímco pánové vypouštějí olej, dámy prý pro změnu vytápějí krtky.

Inscenace obecenstvu také odhalila, proč Židé a Mongolové neznají fóry o motorkách…

Hlavní síla příběhu je ovšem v dramatických pasážích, zejména ve chvíli, kdy Bombes hovoří o smrti svého bratra. Působivost této scény umocňuje i dobře zvolená hudba, která využívá hlavní motiv z hitu skupiny Metallica Nothing Else Matters.

Titulní roli v tragikomickém dramatu zvládl Antonín Honyš celkem slušně. Ani na jevišti nezapře, že je motorkářem tělem a duší. Ve chvíli, kdy láskyplně usedá na motorku Zuzanku, je znát, že to se svým koníčkem skutečně myslí upřímně… Snad jen v momentě, kdy při první repríze inscenace vyprávěl veselé historky z motorkářského života, nepůsobil příliš jistě. Bylo vidět, že se hodně snažil, aby příhody naservíroval v co nejhezčím balení, ale bohužel nevyzněly úplně přirozeně.

Naopak suverénní projev po celou dobu představení předvedl Michal Bečička jako mladý motorkář Joe.

Vyrovnat se mu snažil i Jaroslav Cavrnoch, který si zahrál jeho parťáka Pepína. Ten měl před sebou velmi těžký úkol. Od režiséra Davida Polácha totiž dostal hereckou protiúlohu, ale dokázal se s ní vypořádat se ctí.

Nijak výrazný, avšak spolehlivý výkon podal Jan Fiala v roli motorkáře Saťáka.

Šťastnou volbou bylo angažování obou mladých dam na jevišti. Jejich výkony byly velmi dobrým příslibem do budoucna. Především Silvie Pořízková jako Góďa přezdívaná Godzilka, která jezdí se Saťákem, je na jevišti hodně vidět. Také Eva Prchalová jako Týna (pro přátele Gigi) dobře posloužila nové inscenaci Divadla Katastrofa.