„Jsem moc ráda, že se v Pardubicích taková akce uskutečnila a že její výtěžek poputuje na podporu očkovacích programů UNICEF, které každý rok zachrání životy třem milionům dětí do pěti let," konstatovala patronka jednoho z projektů, jehož cílem je vymýtit ze světa novorozenecký a mateřský tetanus.

„Překvapilo mě, jak děsivá tato nemoc je. Přitom jedna vakcína, která by dětem zajistila bezpečný vstup do života, stojí 1,60 korun," prohlásila Jitka Čvančarová. Ta se před časem sama přesvědčila o smysluplnosti této pomoci.

„Byla jsem osobně přítomna u očkování novorozenců v africkém Mali. Na tento zážitek nezapomenu celý život," svěřila se moderátorům sobotní benefiční akce, herečce Kateřině Brožové a jejímu kolegovi, herci Východočeského divadla Pavlu Novotnému.

„Přiznám se, že nerada svým jménem zaštiťuji aktivity, o kterých nic nevím. Proto jsem si i v případě této nabídky stát se ambasadorkou jednoho z projektů UNICEF vše nejprve pečlivě prostudovala. Poznala jsem, že UNICEF má úžasné projekty, které mají hluboký význam a fatální dopad na životy dětí po celém světě," pokračovala Jitka Čvančarová.

„Když mohu, tak se vždy snažím pomoct. Byla jsem k tomu vychovávána už v rodině, od dětství. Jsem ráda, když jako veřejně známá osoba mohu některým zajímavým projektům otevřít dveře, které by třeba jinak zůstaly zavřené," uzavřela známá herečka.