V březnu čekají Východočeské divadlo (VČD) hned dvě derniéry. Svou pardubickou divadelní pouť ukončí inscenace Radúz a Mahulena a rovněž Racek.

První loučení se uskuteční ve čtvrtek 11. března od devatenácti hodin, kdy můžete naposledy vidět mýtus o věčné lásce Radúz a Mahulena, jehož divadelní působivost oživil režisér Michael Tarant.

„Titulní role při premiéře 18. října roku 2008 ztvárnili tehdy nováčci souboru Máša Málková a Jan Musil. Máša po ročním angažmá v pardubickém divadle odešla do Městských divadel pražských, ale Mahulenu dál pohostinsky dohrávala. Honza zůstal Východočeskému divadlu věrný a své diváky si zde jistě již našel. Nezapomenutelný je například jako popletený zlodějíček Peter v Čistírně či naposledy jako Princ Alexej Orlovský v Pomstě à la Netopýr,“ vyjádřil se mluvčí VČD Radek Smetana.

Obsazení obrazivé inscenace dostálo od premiéry dvou zásadních změn – těhotnou Petru Janečkovou nahradila Martina Sikorová a roli Martina Mňahončáka, který odešel na „volnou nohu“, přezkoušel nový člen souboru Miloslav Tichý.

„I přes tyto změny v obsazení Zeyerovo básnické drama dosáhlo úctyhodných sedmadvaceti repríz,“ sdělil Radek Smetana a dodal, že druhá březnová derniéra je na programu ve středu 17. od 17.30 hodin. „Racek se rozloučí s diváky po třiadvaceti reprízách,“ uzavřel mluvčí.