Poslední prázdninový den se na pardubickém zámku ponese 
ve znamení hudby. Český rozhlas Pardubice (ČRo) ve spolupráci s Východočeským muzeem chystá koncert, jenž oživí zámecké nádvoří.

Od 16 hodin na pardubickém zámku postupně vystoupí Zora Jandová s programem pro děti, pardubický JK Band a rovněž známý zpěvák Jakub Smolík.
Vstup na koncerty bude pro všechny příchozí zcela zdarma.

Kromě známých interpretů se na nádvoří zámku návštěvníci setkají s poradci, kteří v pardubickém rozhlasu pravidelně vysílají.

ZDRAVÍ I ZAHRADNIČENÍ

S životním stylem a hubnutím poradí doktorka Kateřina Cajthamlová, se spotřebitelskými problémy pak Josef Černý. Nebude chybět ani zahradník František Hlubocký.

„Děti si budou moci vyzkoušet práci archeologů, připraveny pro ně budou též soutěže a kreativní dílny," řekla za organizátory z ČRo Romana Oulická.

Na své si ale přijdou 
i techničtí nadšenci. „Návštěvníci budou moci nahlédnout do zákulisí vysílání ČRo Pardubice, který bude mezi 14. a 16. hodinou živě vysílat z nádvoří pardubického zámku," vysvětlila Romana Oulická.
Na prohlídku budovy ČRo Pardubice si však zájemci musí vyzvednout časované vstupenky v propagačním stanu rozhlasu na zámku. Na otázky bude odpovídat 
i ředitel Pavel Kudrna.

„Lidé se seznámí se studii, technikou, zákulisím, ale 
i samotnou prací moderátorů," dodala na závěr Romana Oulická.