Pardubický Chlapecký sbor BONIFANTES prožívá jednu z nejzajímavějších koncertních sezon ve své osmnáctileté historii.

Hned v jejím úvodu Bonifanti zpívali s Filharmonií Hradec Králové při světové premiéře kantáty českého skladatele Jana Jiráska „Bez konce láska je" na motivy Máchova Máje.

AUDIENCE U PAPEŽE

Tři týdny na to se v Římě zúčastnili generální audience u papeže Františka, na Svatopetrském náměstí zazpívali pro auditorium čítající více než 100 tisíc poutníků. A v prosinci spoluúčinkovali s legendárním tenoristou José Carrerasem při jeho koncertech v Pardubicích a v Bratislavě. „V druhé půlce sezony nás čeká první koncertní turné do Japonska," řekl k budoucnosti umělecký ředitel sboru Jan Míšek.

Začátek roku 2017 umělecký ředitel věnuje hledání nových talentů pro chlapecký sbor. „Během ledna navštívím všechny základní školy v Pardubicích a poslechnu si zpěv šesti až osmiletých chlapců. Ti nejlepší dostanou pozvánku do našich přípravek," sdělil Jan Míšek.

Rodiče, kteří by sami chtěli své syny ke zpěvu přivést, naleznou všechny potřebné informace a kontakty na webových stránkách www.bonifantes.cz a na facebooku. Záznamy vystoupení jsou pak k vidění na youtube. Nabídka platí pro chlapce již od pěti let. Během prvního roku v přípravce se naučí patnáct až dvacet písní a zažijí první veřejná vystoupení.

„To, že naučíme kluky zpívat, je možné označit téměř za vedlejší produkt našeho vzdělávacího systému," dodal s úsměvem Jan Míšek.

„Nejdůležitější je, že z kluků vyrostou kultivovaní lidé s krásnými zkušenostmi, kteří viděli veliký kus světa, umí se chovat ve společnosti a dokážou se o sebe už v deseti či dvanácti letech postarat během koncertních turné v Evropě i v zámoří. Jsou to prostě angličtí gentlemani a zároveň tvrďáci, kteří si vždy poradí," zhodnotil své svěřence umělecký ředitel sboru.

REŽIM VZDĚLÁVÁNÍ

Jak se klukům daří skloubit vystupování a školní povinnosti?  Jan Míšek má se školami svých zpěváků ty nejlepší zkušenosti. Ochotně chlapce uvolňují na turné a konzultují s nimi režim vzdělávání během cestování. „Je báječné pozorovat, jak starší pomáhají mladším s učením na zájezdech – jak si radí ve fyzice, chemii i angličtině," dodal Míšek.  Kromě náboru se věnuje přípravě turné po Japonsku, na které sbor odjíždí v dubnu. Potrvá dva týdny, během kterých je čeká více než deset koncertů.