Moderátorem pardubické části celorepublikového projektu Česko zpívá koledy, který se uskuteční ve středu 14. prosince od osmnácti hodin na Pernštýnském náměstí, bude Jiří Ševčík.

Ten má za sebou velmi vydařený rok, který korunoval mimo jiné i úspěchem v prestižní anketě Český slavík.
V kategorii Zpěvák roku obsazuje Jiří Ševčík 59. místo, což znamená skok o takřka padesát pozic (loni 102. místo).

Nechává za sebou všechny ostřílené swingové matadory, jako je například Ondřej Havelka, Laďa Kerndl, Karel Hála, Jiří Suchý, ale také třeba Františka Nedvěda, Martina Maxu či Ivana Mládka.

Ševčíkův Pirate Swing band vystoupá ve Slavíkovi na 67. příčku (loni 129.) a až za ním končí Mňága a Žďorp, Ready Kirken, Yo Yo Band, Pražský výběr či Melody Makers.

Fakticky se tak „Piráti” stávají aktuálně nejpopulárnější českou swingovou formací, o které se pochvalně vyjadřuje i nejoblíbenější tuzemský zpěvák všech dob Karel Gott.

„Potkali jsme se spolu na jeho pardubické autogramiádě. Potěšilo nás, že zaslechl o našem úspěchu na oslavě 40 let skupiny Queen ve švýcarském Montreux a o televizní reportáži na CNN. Svěřil se mi, že by naše nové CD, které budeme v nejbližších dnech natáčet, rád prezentoval ve svém pořadu v rádiu,” uvedl Jiří Ševčík. Ten s „Piráty” vystoupí dnes od 18 hodin v chrudimském Spolkovém domě.

Jiří Ševčík, zpěvák a moderátor, frontman pardubické skupiny Pirate Swing band

Rak z Polabské nížiny vystudoval pardubickou konzervatoř, hlavní obory trubka a dirigování. Po pobytu v USA nastupuje v roce 1993 do rádia Panag a zároveň působí jako dirigent Pardubického dětského sboru. Od roku 1995 vystřídá mikrofon několika rockových formací, ale současně studuje sólový zpěv u Jany Hamplové a vystupuje i se svým recitálem za vlastního klavírního doprovodu. V letech 1995 až 2002 působí jako moderátor a šéf programu rádia Life, věnuje se dabingu a moderaci hudebních pořadů a psaní scénářů. V roce 2001 začíná zpívat s respektovaným jazzovým triem Vojtěcha Eckerta a královéhradeckým Big Bandem Aldis. V roce 2003 přijímá nabídku na post sólového zpěváka v Big Bandu Felixe Slováčka.

V roce 2004 je pozván k vystoupení na Queen party v německých Drážďanech, charitativního koncertu, pořádaném skupinou Queen. Ta v roce 2008 vyhlašuje celosvětovou pěveckou soutěž Q Talent, kde se z několika tisíc zpěváků probojovává až do finále. Končí na bronzové pozici a zazpívá si za doprovodu koncertní sestavy Queen na koncertě pro tisícihlavé britské publikum. Jaro 2010 je pro Jiřího Ševčíka ve znamení velkých změn - 18. června se objevuje prvně „na scéně” Pirate Swing band, a to ve velkém stylu. Neohlášený koncert na střeše pardubického divadla kapele přináší nominaci k účinkování na oslavě 40 let skupiny Queen a nedožitých 65. narozenin Freddieho Mercuryho ve švýcarském Montreux. Reportáž o pardubických „Pirátech” pořizuje řada tuzemských i zahraničních médií včetně prestižní televize CNN.