Americký autor, jenž je mimochodem jako scénárista podepsán i pod několika díly oblíbeného televizního seriálu M.A.S.H., však k tomuto tématu nepřistupuje skandálně. Naopak, dívá se na něj laskavě a s notnou dávkou humoru.

Vypráví příběh dvou blízkých přátel po šedesátce, kteří se vypořádávají se smrtí svých bývalých životních partnerů.

Postupem času zjišťují, že přestože mají oba dospělé děti, jsou opuštění a nešťastní. Každý z nich touží začít nový život. Zatímco Christine (Jana Hlaváčová) chce odjet daleko ke své přítelkyni, Herman (Petr Kostka) se snaží Christine za každou cenu přemluvit, aby si ho vzala. Vždyť se přece znají přes třicet let a nikdy před sebou neměli žádné tajnosti. I když jsou oba z jiného těsta, přece jen k sobě nacházejí cestu a prožijí spolu noc. Není sice tak skvělá, jak by možná oba čekali, ale společný život je nakonec asi přece jen v mnoha ohledech výhodnější, než kdyby se člověk měl užírat samotou. A to nejen proto, že už nemusí konečně platit dva nájmy a účty za telefon či elektriku…

Všechno dobře dopadne, z čehož nejsou nadšeni snad pouze dva stěhováci – starší, dobrácký Ralph v podání Jaroslava Satoranského, a jeho mladý kolega Chuck (Michal Dalecký), u něhož je patrné, že mnohem více než svou práci má raději peníze. Režie působivé hry, která publikum dokázala i díky skvělým hereckým výkonům dojmout a rozesmát, se ujal Luděk Munzar.