Již tento pátek odstartuje šestý ročník Pardubického letního kina Pernštejn, který se i letos odehraje v Tyršových sadech. A to navzdory tomu, že se v současné době velmi intenzivně připravuje rozsáhlá rekonstrukce tohoto půvabného městského parku.

Troškovy filmy

O první prázdninovou projekci se ve 21.30 hodin postará snímek Čertova nevěsta, nejnovější pohádka z dílny populárního českého režiséra Zdeňka Trošky.
I zbylý víkend se ponese v duchu Troškovy tvorby. V sobotu mohou návštěvníci Pardubického letního kina zajít na film Doktor od Jezera hrochů a v neděli na starší režisérovo dílo – Poklad hraběte Chamaré.

Atraktivní tituly

Milovníci stříbrného plátna se však mohou těšit i na další bezplatné projekce atraktivních domácích i zahraničních snímků. Na diváky čekají jak animované snímky určené především dětskému publiku, tak i akční a romantické filmy. Pořadatelé nezapomínají ani na náročné diváky, kterým nabízejí artové snímky.
Kromě těchto filmů čeká na diváky v polovině července také další retrospektiva – tentokrát režiséra Juraje Herze, který do Pardubic přiveze snímky T.M.A., Habermannův mlýn a Petrolejové lampy.

Červencový program Pardubického letního kina Pernštejn