Populární šlágry Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra uslyšíte ve zcela novém hávu, do Pardubic je přijede zahrát soubor pražského Divadla pod Palmovkou.
Členem tohoto divadla je také Jan Konečný, kterého mohou pardubičtí diváci znát například z úspěšné inscenace Sen noci svatojánské, ve které hraje raráška Puka.

Příjemné setkání

Diváci se půjdou do pardubického stánku Thálie podívat již na hotovou verzi, které ale předcházely týdny intenzivního zkoušení.
„Bylo to příjemné setkání s Janem Vondráčkem, pro kterého je tato inscenace první samostatnou režií. Navíc dělal úplně nové aranže písním, které za ty roky od svého vzniku stačily zlidovět," nechal se slyšet Jan Konečný.
A co by mohlo být pro diváky největším lákadlem? „Potěší je, že uslyší známé písničky v novém hávu a navíc zahrané naživo. Hrát budou herci i začínající profesionální muzikanti," láká na pražskou inscenaci mladý herec.
Jako představitel mladší herecké generace nemůže pochopitelně pamatovat nejslavnější éru Semaforu v 60. letech minulého století. Písničky, které se objevují v inscenaci Kdyby tisíc klarinetů, ale dobře zná, texty se tedy příliš učit nemusel.
„Každý se s těmi písněmi setkal, ať už ve škole nebo někde u táboráku. Když člověk slyší třeba takovou Babetu, tak ho to zvedne ze židle," podotkl Jan Konečný.

Hudební divadlo

Herec pražského Divadla pod Palmovkou vystudoval klasickou činohru, ale nyní často vystupuje i v hudebních kusech. „Oceňuji, když se podaří vhodně zkřížit činohru s hudebním divadlem. To se podle mého názoru povedlo třeba u pardubické inscenace Sen noci svatojánské, ve které hraji hrozně rád," dodal Jan Konečný.