Management světoznámé hudební skupiny Queen vysekl poklonu pardubické hudební formaci Pirate Swing band!
Na oficiálních webových stránkách a Facebooku proslulé kapely, kde je devatenáct a půl milionu fanoušků z různých koutů světa, a jejího někdejšího lídra, zpěváka Freddieho Mercuryho, se objevil článek, který pochvalně referuje o swingové kolekci skladeb Queen v režii pardubických Pirátů, albu We Will Swing You!.

Unikátní projekt

„Potěšilo nás, že se článek zmiňuje i o pardubickém křtu a jeho kmotrech, kterými byli nejen  bývalý osobní tajemník Freddieho Mercuryho Peter Freestone, ale také Mistr Karel Gott a legenda českého hudebního nebe Felix Slováček," řekl Deníku frontman „Pirátů", zpěvák Jiří Ševčík.

„Měli jsme radost z toho, že článek o nás hovoří jako o unikátním projektu. Za hodinu po uveřejnění na Facebooku se pod ním objevilo dva tisíce označení Líbí se mi a sedmdesátkrát byl sdílen. Fanoušci k němu často přidávali pochvalné komentáře včetně označení Glenn Miller hraje Queen," sdělil frontman „Pirátů", jejichž webová stránka www.pirateswingband.com dosáhla rekordní návštěvnosti. „Návštěvnost našeho webu opravdu vylétla do nebe," potvrdil Jiří Ševčík.

„Od managementu skupiny Queen, který si od nás vyžádal čtrnáct kusů našeho alba, je to velmi milé povzbuzení. Musím přiznat, že máme určitý pocit satisfakce. Člověk si za to nic nekoupí, ale zahřeje to u srdce. Jde o potvrzení toho, že dřina, která na první pohled není vidět, může přinést užitek," nechal se slyšet zpěvák „Pirátů", kteří se specializují na swing aranže skladeb jiných žánrů.

„Cenné jsou i pozitivní reakce na naše album, které přicházejí z celého světa – od Ruska, Japonska přes Španělsko až po Argentinu, kde má skupina Queen hodně fanoušků," dodal Jiří Ševčík.

Dnes hrají v Mýtě

Ze zahraničí přišla rovněž nabídka na opětovné koncertování ve švýcarském Montreux v roce 2014, a také do Velké Británie na celosvětový sjezd fandů kapely, na němž se pravidelně objevuje kolem pěti až šesti tisíc příznivců této proslulé formace. Takové pocty se českým skupinám nedostává každý den, tím spíše, že pardubičtí „Piráti" nejsou žádným revivalem.

A kdy se tato pardubická formace představí na východě Čech? Už dnes je můžete spatřit ve Vysokém Mýtě. Jejich vystoupení bude vrcholem 21. ročníku hudebního festivalu Čermákovo Vysoké Mýto. Na náměstí Přemysla Otakara II. začíná ve 20.30 hodin.